avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 341 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea si Ariana

Activitate Andreea si Ariana

Răspuns la discuția Prenatal
Mulțumesc frumos pentru informație.... Dacă soțul is face acel stimulent poate continua cu muncă și să beneficieze de bănuți cei dați de stat? Pentru acte la primărie trebe mers? Mulțumesc!
Discuție Prenatal
Buna am si eu o intrebare daca sotul meu intra in prenatal poate lucra ca sofer in acelas timp cat are si prenatalul? Adica sa nusi opreasca activitatea la munca? Mentionez ca eu sunt caznica si nu pot beneficia de prenatal. Multumesc
Discuție somaj
buna ziua am si eu o intrebare: daca am 8 luni la o firma si vor sa ma dea afara am dreptul la somaj? eu nam mai lucrat din 2015 si nu stiu daca am drept la somaj asa
Buna ziua am intrebare daca am stat in concubinaj si am o fetita cu persoana respectiva cum pot face ca sa vina sa o vada doar la sfarsit de saptamana sau odata pe luna? El cand vine la ea sta si asculta ce vbesc eu la telefon sau cu persoanele care sunt la mne se baga efectiv in viata mea ma jigneste de multe ori ba chiar ma ameninta ca vine cand nu sunt acasa si imi ia fetita pt ca eu lucrez ca sa pot sa ne intretin pe amandoua a trebuit sami caut pe lucru pt ca el mia zis ca sa merg la munca daca imi trebe bani sau sami caut ceva fraier care sa ma intretina si tot el e cel care zice ca nu ma gandesc la fetita mea ca am mers sa muncesc ca mie imi pasa de bani dar el nu se gandeste ca si eu am nevoile mele la fel si fetita mea...... ea creste vazand cu ochii haine aproape in fiecare luna tre sai iau deci ceva logic ca o sa lucrez ca ei sai pot oferi tot ce are nevoie..... dar sper ca acest lucru sa nu fie un avantaj pt el la tribunal sa am probleme pt ca lucrez