avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate PopescuCornelia

Activitate PopescuCornelia

angajatorul era obligat sa-i plateasca fiecare concediu medical.
ulterior angajatorul recupera sumele da la casa de sanatate.
ufff.... e greu acum, dar nu imposibil sa recuperati banii.
Multumesc din suflet.
Poate o vaduva, cu 54 de ani de casnicie, si o pensie proprie de 2100 lei sa beneficieze de 25% din pensia sotului defunct.
Multumesc
buna ziua,
am o salariata cu un concediu medical pt infectie covid 14 zile din 3.11.2021 si un concediu medical sarcina si lauzie din 04.11.2021 ( a nascut in perioada de covid).
va rog sa ma sfatuiti cum sa procedez in acest caz
multumesc
am avut suspendata activitatea in 2015-2016 ( crestere copil), acum ma suna de la anaf sa-mi depun declaratile pe 2015.2016....
PFA cu activitatea suspendata la registru comertului si la anaf, pe perioada suspendarii are obligatia depunerii declaratiei de venit, a declaratiei unice?
multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
in jud. Covasna sunt cateva localitati cu limita de 60km...si cred ca si in Harghita sunt cateva.
A aparut versiunea declaratiei 100 cu bonificatie si valoarea casei de marcat achizitionate.
va rog un ajutor la completarea ei.
am impozit 1% datorat la trim 4 240 lei
valoarea casei de marcat achizitionate 1000 lei.
multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
nu am platit contributia pentru concedii medicale, nu am incheiat un contract cu casa de asigurari...
eu am intrebat daca e obligatoriu pentru ca sotul meu , salariat, sa beneficieze de indemnizatie, ca eu sa am concediu medical 42 de zile dupa nastere.