avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate mihadari

Activitate mihadari

buna ziua.sunt as personal ptr copilul meu .din 2014 pana in mai 2023 am fost angajata primaria iar din 06.2023 m.am trsnsferat la alta primarie deoarece mi.am schimbat domiciliu.de la vechiul loc de munca nu mi am primit voucerele vacanra ptr luna 01....pana in mai inclusiv.a mai intampinat cineva asa ceva? le.a mai primit rettoactiv?
iar acum avand aceeasi gradatie cu acelasii salariu am primit mai putin cu 30 lei...( la npul loc munca).care o fi problema?multumesc!
buna ziua.parintii mei au dat divort.au 1 apartament care ni l.a promis.acum daca ne fac acte de vanzare cumparare cu uzufruct trebuie sa faca partaj?precizez ca mai au o casa care i.a facut deja acte surrorii mele-cu vonteact vanzare uzufruct ( acum 3 ani inainte de divort).la partaj intea ambele?
buna ziua.parintii mei au o casa care au vandut.o surorii mele,( ctr vanzare cumparare cu uzufruct).
ctr este facut pe numele surorii si sotului ei
sotul ei are datorii mari la banci.va lua tot ce e pe numele lui.va legal ,banca poate lua si casa aceasta?
multumesc mult ptr eventualele raspunsuri
buna ziua.am mers pe incredere.niciodata nu mi.am inchipuit ca sora si parintii imi vor face probleme asa de mari.surorii mele i s.a facut in mare secret acum 3 ani act de vanzare cumparare cu uzufruct .culmra este ca noi am muncit si la acea casa.astia sunt oamenii.eu la acest apartament clar nu pot renunta usor .am si eu 2 copii.daca parintii nu se gandesc .....( eu sper sa nu fac gresilele care le.au facut ei).mama a fost internata de urgenta la Voila chiar de sora mea( inainte de semnarea actului).mama nu era asa nedrepta inainte de a se imbolnavi.mama are paranoia cu dubla personalitate! iar sora a profitat de situatia asta.precizez ca mama refuza sa ia tratament
buna ziua.va multumesc frumos.avand in vedere ca ei i s.a lasat in mare secret acum 3 ani o imensa vila cu teren si multe imbunatatiri...normal era sa mi se faca si mie la apartamentul acesta unde am investit 18 ani cu imbunatatiri.nu este deloc corect( una are f mult iar alta deloc) sunt intr.o situatie f nasoala....nu ma gandeam vreodata in viata asta ca tocmai persoanele dragi parintii si unica sora( geamana ) sa.mi faca astfel de probleme.am si eu 2 copii .ma lupt pana in panzele albe sa nu ramanem pe drumuri.mama are paranoia( de aici si problemele)
eu am semnat la notar si cu tata un precontract de vanzare pe partea care i se cuvine lui dandu.i o suma de bani( el delarand in scris ca a primit acesti bani).asa s.ar putea face o conventie notariala cu sora?
buna ziua.se poate face o conventie notariala intre mine si sora( ptr un apartament in care am.investit 18 ani deoarece mi s.a promis de la parinti,, prin care sora declara ca nu se va baga peste apartament dupa moartea lor).Ei, parintii i au facut acte pe o vila iar mie unul din părinți nu vrea( mama) deoarece are o boala psihica si ma vede ca pe dusmanul ei( paranoia).multumesc!
buna ziua .cu un diagnostic de tulburare de personalitate de tip paranoic se poate semna acte notariale ( de vanzare cumparare)?
Răspuns la discuția contract vanzare
si la casa surorii am.muncit.dar asta este...nu au fost sinceri sa.mi spuna cum sta treaba.
la redevere
Răspuns la discuția contract vanzare
am vb.cu ei de zeci de ori.....da am dovezi ca am investit in acel apartament bineinteles!