avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Activitate violyd

Activitate violyd

buna ziua
va rog sa-mi transmiteti unde trebuie sa merg sa anunt pierderea carte identitate, card tahograf ,permis conducere
buna ziua
am primit o comunicare adresa de la judecatorie in care imi cere o intampinare catre judecatorie in legatura cu orange Romania la cere am avut un abonam,ent si m-am portat la digi si ei au emis facturi in continuare dupa care am fost dat in judecata .Va rog sa-mi traamsm,iteti ce este de facut
buna ziua
mi sa retinut permisul de conducere pentru viteza de 101 km/h pot sa fac contestatie ?
permis conducere
ok multumesc
buna ziua
mai precis unde trebuie sa depun contestatia si ce scriu in ea
Buna ziua.
Am un credit pe care l-am luat pentru o persoana care a platit cateva rate si dupa aceea nu a vrut sa mai plateasca si acum, dupa 14 ani de cand nu a mai platit, a venit o hartie in care spune ca in 7 zile imi pune casa la licitatie .Va rog sa-mi transmiteti ce pot sa fac.
da dar trebuie sa plateasca pentru magazie sau pentru spatiu comercial
buna ziua
am o magazie inchiriata de la o persoana pe care am transformat-o in spatiu comercial in acest caz cine trebuie sa plateasca impozit la primarie
eu pe spatiu comercial sau cel care a inchiriat si pe ce plateste pe magazie sau spatiul comercial
multumesc !
buna ziua
am permis cat b1 din anul 2018 si am obtinut cat b acum 3 luni am fost depistat cu 105 km/h si mi sa ridicat permisul pe 90 zile intrebarea mea este daca pot beneficia de reducerea pedepsei la o luna ,daca se ia in considerare vechimea cu cat b1
multumesc !