avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Activitate Elvis 2334

Activitate Elvis 2334

Răspuns la discuția Informatii despre un dosar penal
Bună aș avea o rugăminte domnul sunt cercetat într-un dosar penal art 336 cum aș putea obține un Nr dosar ce trebuie să fac
Răspuns la discuția redobandire permis
Bna doamna Ioana la.fel e și cazul meu dar alcoolemia diferă după cum vam mai scris anterior despre cazul meu la 4 lunii fără nici un răspuns pot să mă duc la poliția rutieră casă cer redobândirea permisului e posibil chiar dacă nu am primit sentința
Răspuns la discuția Acte spalatorie auto self service
Bună am și eu o rugăminte am permisul suspendat de 4. lunii pentru conducere sub influența băuturi alcoolice probă etilotest 0,41,probe alcoolemie în sînge prima probă ora 00:00 0,80 fix a doua probă la ora 01:00 0,70 fix din data de 12 10 2017 n-am primit nici o înștiințare mă rog de orice fel nu misa cerut recalcularea alcoolemie sau ceva de genul e posibil
Bună ziua doamna avocat am fost ieri la serviciul rutier pentru niște informații pentru că am fost prins de către autoritățile poliției Române cu o alcoolemie de 0 41 in aer pur expirat acum 3 luni am fost dus la IML prima probă 0 80 fix a doua probă 0 70 fix de atunci misa spus că dosarul meu e la parchet ieri cînd am fost la poliția rutieră și le-am spus dacă pe acele rezultate de la IML misa întocmit un dosar verbal de constatare a contravenției și în următoarele cuvinte mia zis că dosarul meu a ajuns de la parchet e la agentul care îmi anchetează cazul moment m-am bucurat pentru că am crezut că într-un fel sau altul cumva sa sfârșit problema dar am uitat sa îi zic cînd e agentul la servici și atunci misa spus stai că-l sun și la întrebat că sunt acolo și dînsul a spus că dosarul meu e la parchet acuma eu nu mai știu pe cine să cred dacă misar întoarce dosarul del parchet la poliție de ce l-ar trimite agentul înapoi va .multumesc
Bună am fost prins de către autoritățile poliției cu o alcoolemie de 0,41 am dat două probe de sânge prima probă de sânge 0,80 fix a doua probă 0,70.fix pe prima probă se constituie contravenție său infracțiune procurorul ar putea cere recalcularea a alcoolemiei

ascultă frățioare să te ferească Dumnezeu că nu cumva șă pățești și tu eu nu regret pentru că sunt vinovat și respect legislația rutieră română și îi felicit pentru că dacă nu mă prindeau probabil o făceam din nou așa e mai bine pentru că sunt capabil să-l obțin din nou chiar și după 5 ani de suspendare dar acest sait de ce e înființat eu unu cred că e pentru susținerea unor persoane care au probleme
Bună seara am și eu un dosar penal pentru alcoolemie dar alcoolemie mea constituie contravenție adică prima probă 0.80.fix,a doua proba 0.70.fix as avea o rugăminte dacă procurorul nu ar dispune clasarea e posibil să mise suspende permisul de conducere
Răspuns la discuția Alcoolemie de 0 41
domnu aș avea o rugăminte dacă se poate în data de 12 10 2017 am fost prins de către organele poliției cu o alcoolemie de 0,41 în urma căruia misa întocmit un dosar penal; după cum v-am scris rezultatul alcoolemie de la iML find contravenție misa dat o dovada fără drept de conducere dar dacă fapt mea constituie contravenție pot obține o alta dovadă cu drept de conducere un răspuns vă rog frumos

Este posibil, depinde de perioada in care ati consumat, cat ati consumat, timpul dintre depistare si prelevare etc.

Eu nu primesc un răspuns vă rog să-mi dați și mie un răspuns
Scuze frate dar cît ai avut în sînge

eu in 2012 am condus beat si abia anul asta mi'a dat o sentinta din care nu am inteles nimic. sistemul e greoi