avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Rezultatul alcoolemie prima probă
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Rezultatul alcoolemie prima probă

am primit rezultatul alcoolemie prima probă 0.80.a doua proba 0.70 ce sancțiuni mise poate aduce e posibil sa fiu judecat va mulțumesc
Ultima modificare: Marți, 21 Noiembrie 2017
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Elvis 2334 , utilizator 22:14, 3 Decembrie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

Instanta de judecata poate individualiza pedeapsa prin amanarea aplicarii pedepsei ori suspendarea sub supraveghere.( art 83, 91 din Codul penal ).
Ultima modificare: Marți, 21 Noiembrie 2017
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ioana Stoica a scris:


Instanta de judecata poate individualiza pedeapsa prin amanarea aplicarii pedepsei ori suspendarea sub supraveghere.( art 83, 91 din Codul penal ).


La 0,80 g/l alcool pur în sânge, fapta este contraventie...
Adică sud supraveghere în ce sens
Ati citit ce v-am scris?
da domnu avocat dar nu știu de ce e posibil să fiu condamnat sub supraveghere sau greșesc e eu nu am accedente penale doar că am vechime de conducere de vreo 5 luni atîta tot ierți dacă greșesc

Alte discuții în legătură

Suspendare permis de conducere cosmin_nasu cosmin_nasu am fost oprit in trafic de politia rutiera am fost testat cu aparatul etilotest acesta indicand valoarea de 0,46 alcool pur in aerul expirat apoi am fost ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie de 0 41 Elvis 2334 Elvis 2334 Pe data de 12 10 am fost prins la volan de către organele poliției cu o alcoolemie de 0 41 e posibil sa fie mai mult de 0 80 în sînge? (vezi toată discuția)
Amenda administrativa dupa consum de alcool axelcnva axelcnva Care sunt sansele sa primesc amenda administrativa in instanta in cazul in care am avut alcoolemie 0,67 in aer si 1,18 in sange ? (vezi toată discuția)