Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Rezultatul alcoolemie prima probă
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Rezultatul alcoolemie prima probă

am primit rezultatul alcoolemie prima probă 0.80.a doua proba 0.70 ce sancțiuni mise poate aduce e posibil sa fiu judecat va mulțumesc
george-neagu, moderator

Instanta de judecata poate individualiza pedeapsa prin amanarea aplicarii pedepsei ori suspendarea sub supraveghere.( art 83, 91 din Codul penal ).
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Ioana Stoica a scris:

Instanta de judecata poate individualiza pedeapsa prin amanarea aplicarii pedepsei ori suspendarea sub supraveghere.( art 83, 91 din Codul penal ).

La 0,80 g/l alcool pur în sânge, fapta este contraventie...
Adică sud supraveghere în ce sens
Ati citit ce v-am scris?
da domnu avocat dar nu știu de ce e posibil să fiu condamnat sub supraveghere sau greșesc e eu nu am accedente penale doar că am vechime de conducere de vreo 5 luni atîta tot ierți dacă greșesc