avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Activitate TM2017

Activitate TM2017

Răspuns la discuția Schimbare destinatie uscatorie
Buna ziua,
multumesc frumos pentru raspuns! Scuze pentru insistenta insa in cadrul legii 170 din 2010 se mentioneaza ca suficienta implicarea a 2/3 din co-proptietari. Poate nu m-am exprimat foarte corect, schimbarea destinatiei nu va fi facuta legal ci doar organizatoric, practic spatiul destinat uscatoriei fiind reamenajat ca birou pentru administrator cu acces restrictionat. Puteti sa imi spuneti va rog daca si in acest context se mentine obligativitatea semnaturii tuturor co-proprietarilor si legea se refera la alte situatii?
Multumesc !
Buna ziua,
as dori sa stiu daca pentru transformarea uscatoriei unui bloc in camera "speciala pentru administrator" este necesara semnatura tuturor coproprietarilor sau se poate face cu 2/3 dintre acestia.
Multumesc
Buna ziua,
Ma refer la subsolul blocului in care exista boxele locatarilor, acesta este considerat si spatiu tehnic?
Nu a existat o discutie prealabila referitoare la depozitare, fiind vorba de spatiul comun, deci implicit si al meu, astfel neconsiderand a fi necesar sa solicit o "aprobare" de la o terta persoana. "Depozitarea care se transforma in permanenta?"- va rog daca se poate sa ma ajutati cu o opinie profesionala/legala, nebazata pe presupuneri.
Multumesc frumos pentru raspuns.
Buna seara,
Am o intrebare legata de deposedarea de bunuri din spatiul comun al subsolu
lui blocului, spatiu asigurat cu cheie.
In cazul in care administratorul imobilului decide aruncarea neoficiala / ilegala ( lipsa somatie, etc) a bunurilor plasate temporar in spatiul comun din subsolul blocului, care sunt optiunile legale pentru recuperarea prejudiciului si care sunt mijloacele legale de coercitie.
Multumesc.