avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Activitate Annca23

Activitate Annca23

Buna ziua!Iubitul meu a lucrat la o firma de paza de pe data de 27.07.2017-28.02.2018.Firma de securitate s-a schimbat si astfel luna aceasta a luat salariu de pe luna februarie.Mai avea de luat 9 zile de Concediu Odihna,dar cum firma de securitate s-a schimbat,ei sunt obligati sa plateasca zilele de concediu care nu s-au efectuat.Salariul a fost de 1300 lei,luna feb.dar banii de pe concediu nu s-au dat.Imi puteti spune cum se calculeaza cat banii trebuie sa se plateasca de pe zilele de concediu neefectuate?Multumesc frumos!O seara frumoasa!
De pe data de 05.02.2018 pana pe 28.02.2018 am fost in Concediu medical cu plata de 75%,intrebarea mea este.urmatoarea:Cum se calculeaza.venitul pe luna februarie.si cati banuti ar trebui sa iau?Pe ce data se da banuti dupa Concediu Medical?De pe 1 martie 2018 sunt in Concediu Prenatal.Multumesc.frumos!
Răspuns la discuția Baza calcul concediu medical
Am si eu o nelamurire!Sunt in Concediu Medical de pe 05-02.2018-28.02.2018.Cum se calculeaza.cati banii ar.trebuii sa iau pe.perioada aceasta?Mentionez ca de pe 1 martie.2018 sunt in Concediu Prenatal.Vreau sa stiu cum se calculeaza cati banuti iau.in perioada aceasta de.concediu medical.si pe.ce.data de ofera.Multumesc enorm!
Buna ziua! Am si eu o micuta.curiozitate,de pe 1 martie o sa.intru in prenatal si de pe.24 aprile.o.sa fiu in concediu crestere.copil.Intrebarile mele.sunt:1:Daca.imi.dau demisia mai.devreme.de.2 ani m.ai beneficiez.de.indemnizatie?2-Daca nu.vreau sa ma intorc.la locul de.munca.actual.si doresc.sa.lucrez.in.alta parte cum voi face?3-Daca localul se inchide.eu m.ai beneficiez de indemnizatie?Multumesc frumos