avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 289 soluții astăzi
Forum Activitate Geo12345

Activitate Geo12345

Buna ziua ,
Am următoarea situație daca ma poate ajuta cineva .
Februarie -concediu cod 01
Martie 01-15 - concediu cod 01
Martie 15-31 - concediu risc maternal cod 15
Aprilie - concediu risc maternal cod 15

Am salariul de baza 2750 .
În luna februarie am luat salariu 1640
În luna martie am luat 1850
În luna aprilie 1406.
Imi opreste impozitul in fiecare luna .
Este normal ?
Cum se calculează concediul de risc maternal?
75% din media veniturilor brute din ultimele 6 luni anterioare datei concediului de risc?
Din acești 75% se opresc alti 25% (cas )?
Dacă eu am salariul de baza 2750 ,acesta este este si salariul brut ?
Va multumesc din suflet.
Am cumparat un imobil la licitație, dar nu ii pot evacua până la data de 1 martie, conform legii.In cazul in care imobilul va fi vandalizat,cum pot acționa sau ce pot face pentru a evita lucrul acesta?
Mentionez ca am avut o discuție cu foștii proprietari, iar aceștia vor sa ia inclusiv geamurile, parchetul, flisele, absolut tot.
Cum as putea sa procedez, astfel încât să evit situatia asta până când va avea loc evacuarea?
Multumesc anticipat.
In cazul in care, debitorul nu face contestație si accepta de buna voie sa evacueze imobilul, are voie să ia din casa bunurile , inclusiv ferestrele, centrală, parchet etc?
Dacă le ia pentru ce se mai numeste locuinta, si nu paragină?
Buna ziua,
Am cumparat un imobil in licitatie publica si as dori sa stiu daca debitorul poate contesta procesul de licitatie in conditiile in care pentru imobilul acesta s au organizat peste 20 de licitații in 5 ani de zile.
Mentionez faptul că debitorul ă girat cu acest imobil un credit ipotecar. In acesti ani nu s a interesat nici debitorul dar nici alte persoane.
Exista sanse ca instanta sa refuze contestatia?
Care sunt consecințele in ceea ce ma priveste daca instanța accepta contestația?banii se vor returna?
Multumesc anticipat