avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Activitate marinela_doana

Activitate marinela_doana

Daca am cerere incetare contract de munca incepand cu data de 01 august, trebuie sa mai merg la serviciu pe data de 01 august?
Buna ziua
Am 55 ani ,sunt înregistrată ca somer neindemnizat la AJOFM si mi-am gasit de lucru la 85 km fara de domiciliu.
Am gasit o locuinta la peste 50 km ,in apropierea noului loc de munca.
Nai este valabila legea conform careia se acorda acea prima de relocare? Este valabil si in cazul somerilor neindemnizari?
Multumesc
Multumesc
Termenul de 30 zile in care se poate face recurs asupra unei hotarari judecatoresti se calculeaza de la data comunicarii sentintei sau de la data postei ,cand sentinta a ajuns?
Multumesc
Daca sunt in preaviz,dat de mine ca si angajat pot sa imi iau o parte din concediul de odihna in aceasta perioada?
Buna ziua
Am depus actele pentru divort.
Pana ae termina divortul pot sa imi cumpar o casa tinand cont de faptul ca banii provin din credit?
Pot avea probleme?
Cererea pentru divort in instanta este tipizat?
Este obligatoriu sa te reprezinte un avocat?
Cum pot divorta pentru abuz psihic
Initial sotul meu a spus ca este de acord sa divortam la notar de comun acord dar s-a razgandit pentru ca ...
Daca nu pot aduce martori im tribunal pentru ca se tem de repercursiuni,fiind violent pot face ceva?
Răspuns la discuția Pensionare anticipata
Februarie 1967
Buna ziua
Sunt născută în februarie 1967 și lucrez din 1985( 34ani din care 14 ani în grupa a 2-ua)
Cand m-aș încadra să depun dosarul pentru pensionare anticipata