Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata

Buna ziua
Sunt născută în februarie 1967 și lucrez din 1985( 34ani din care 14 ani în grupa a 2-ua)
Cand m-aș încadra să depun dosarul pentru pensionare anticipata
La împlinirea vârstei de 58 ani dacă îndepliniți condiția de stagiu de 43 ani, fără stagiul asimilat (cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).
Din datele postate de înțelege că la acest moment aveți aproximativ 37 ani și 6 luni de stagiu.