avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate Bunget Art

Activitate Bunget Art

Doresc sa deschid un atelier de obiecte facute manual ceramica,decorari sticle si alte obiecte pentru casa si gradina
Pot accesa fonduri?Am atestat in arta si ceramica.Multumesc anticipat.
Daca toate bunurile(2case,un grajd,masina,un restaurant)le-am facut doar cu banii mei,in urma a 13ani de munca in Italia,in prezent ce pot recupera?Pot dovedi ca am trimes banii fostului sot,In prezent desi e singurul care poate nu intretine nici fetele(studente)deoarece a adus in casa si restaurant o femeie(cu un trecut dubios).Legal care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez ?Vreau sa recuperez cat pot pentru fete.Multumesc anticipat.
Buna ziua ,in urma unei relatii am avut o fata pe care nu am putut sa o recunosc deoarece eream in Grecia la munca,dupa o perioada mama fetei a facut comotie cerebrala.Fata a stat cu noi in Grecia ,dupa accident mama fetei a fost dusa in tara ,nu mai stiu nimic de ea de 7ani,in tot acest timp fata a stat cu mine si este la scoala aici.Acum vreau sa ma reintorc in tara dar nu pot trece legal frontiera cu fata ,asa cum v-am spus in acte nu rezult ca fiind tatal(am incercat in tara in mai multe randuri sa iau custodia ,dar era nevoie de fata pentru testul de paternitate)Intrebarea mea este :"In ce mod pot trece legal frontiera cu fata ,la cine pot apela?"Intors in tara voi face toate demersurile necesare pentru recunoasterea fetei si custodia ei.Va multumesc anticipat.