Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recunoașterea paternității
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recunoașterea paternității

Buna ziua ,in urma unei relatii am avut o fata pe care nu am putut sa o recunosc deoarece eream in Grecia la munca,dupa o perioada mama fetei a facut comotie cerebrala.Fata a stat cu noi in Grecia ,dupa accident mama fetei a fost dusa in tara ,nu mai stiu nimic de ea de 7ani,in tot acest timp fata a stat cu mine si este la scoala aici.Acum vreau sa ma reintorc in tara dar nu pot trece legal frontiera cu fata ,asa cum v-am spus in acte nu rezult ca fiind tatal(am incercat in tara in mai multe randuri sa iau custodia ,dar era nevoie de fata pentru testul de paternitate)Intrebarea mea este :"In ce mod pot trece legal frontiera cu fata ,la cine pot apela?"Intors in tara voi face toate demersurile necesare pentru recunoasterea fetei si custodia ei.Va multumesc anticipat.
Manuela Rășină, administrator
Aveti nevoie de o declaratie din partea parintelui trecut in certificatul de nastere.