avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate Dobre Alin

Activitate Dobre Alin

Răspuns la discuția Contract prestati servici
Multumesc pt raspuns si va rog daca imi puteti spune ce se poate intampla daca Eu nu platesc aceasta factura ?
Buna ziua cu Ceva timp in urma am luat legatura prin mail cu un cabinet de avvocatura in legatura cu o problema .Am vorbit prin mail de cateva ori dupa care am stabilit ca ne vom vedea in perioda urmatoare pt ca eu nu eram in tara . Ulteriori om primit de la acest avocat o fattura .Nu am facut nici un contract .Pot actele mailuri sa fie baza unui contract ? Si trebuie Eu sa platesc acea factura ? Multumesc
Răspuns la discuția Factura
Multumesc mult
Răspuns la discuția Factura
Nu am semnat nici un contract dar ei au o copie de pe act identitate . Pot vafe ceva ?
Discuție Factura
Buna ziua cum trebuie sa procedez ? Cu cava zile in urma am luat legătura prim mail cu o firma de avocatura pt o problema urbanistica a unui ap . Am schimbat câteva mailuri dar nu am reușit sa facem nimic , ni sa găsit nici o soluție . Azi am primit pe mail o factura in valoare de 1800 lei ? Mi se pare exagerat doar pt câteva mailuri . Trebuie sa plătesc aceasta factura ?
Buna ziua m-a puteți ajuta va rog cu un model de contract de comodat Între o firma și o persoana fizica pt auto mulțumesc
Buba ziua va rog m-a poate ajuta cineva in legătura cu o mașina . Eu locuiesc in Italia și aveam aici o mașina înmatriculata in România pe numele tatălui meu .La începutul acestui an au dat lege care interzice conducerea mașinilor înmatriculate in alta țara persoanelor rezidente și am dus mașina in România . De curând am vorbit cu niște prieteni și ei au dus mașina aici , au trecut-o pe o firma și au făcut contract de închiriere . Pot eu sa fac acest lucru cu tatăl meu sau cu o firma și sa aduc mașina aici ?
Discuție Vânzare
Buna seara va rog îmi poate spune cineva cum trebuie sa fac pt a reuși sa vând un ap fără cadastru ? Eu am cumpărat acesta ap fără cadastru , am devenit proprietar prin judecată . Am încercat sa facem cadastru dar nu se poate pt ca nu are tot blocul . Cum pot sa vând ? ( se pare ca nu se bagă nimeni sa facă cadastru )
Buna ziua eu locuiesc in Italia și pana anul trecut aveam aici o mașina înmatriculata in România dar sa schimbat legea și ni mai pot conduce o mașina înmatriculata in România dacă sunt rezident aici . Dacă trec mașina pe o firma a unei verișoarei și fac un contract de comodat ? Cum trebuie sa fac sa pot aduce mașina iar in Italia ? Mulțumesc
Buna ziua eu locuiesc in Italia și aveam aici o mașina înmatriculata in România care acum este in România deoarece nu se mai pot conduce aici mașini înmatriculate in România dacă ești rezident . Întrebarea mea este dacă eu dau mașina unei bețișoare care are firma și facem contract de comodat , pot folosi mașina in Italia ? Mulțumesc