avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate Mimi123

Activitate Mimi123

Acceptul vecinilor nu este prevazut in documentatia pentru autorizatia de constructie. Mai exact in certificatul de urbanism final la clauze acesta cerinta nu este bifata, drept urmare nu este nevoie de acceptul vecinilor
Buna ziua
Am depus dosarul la primarie pentru o autorizatie de constructie. Dosarul a fost semnat de aproape toti cei care trebuiau sa semneze. Mai trebuia o singura semnatura, cea a juristului( secretarul primariei). Ajuns la el refuza semnarea dosarului si imi scrie cu pixul il locul semnaturii ca trebuie acordul vecinilor. In certificatul de urbanism final nu este bifata aceasta cerinta. Nu este abuziv faptul ca mi s a cerut acest lucru, desi in certificatul de urbanism nu este bifat acest lucru? Ce trebuie sa fac? Multumesc
Buna ziua. Tatal meu a luat un credit la bcr in 2007. In 2013 el s a imbolnavit si nu a putut sa mai plateasca creditul. Banca a fost informata de starea lui de sanatate nerecuperabila si i au vandut in noiembrie 2013 creantele catre o firma de recuperare. In feb 2014, tatal meu a decedat. Iar in sept 2017 firma de recuperare a predat dosarul catre o firma de executare silita. Intrebarea mea este daca firma de recuperare nu si a recuperat datoria timp de aproape 5 ani, mai au dreptul sa execute silit mostenitorii? Multumesc anticipat