avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate daciana91

Activitate daciana91

Buna ziua, un SRL cu 5 asociati poate presta si factura servicii pentru un SRL din Uniunea Europeana? Mentionez ca nici unul din asociati nu are contract de munca.
Discuție Mostenire fiica
Buna ziua, parintii vor sa imi lase mostenire un apartament.Eu as dori ca pe act sa figureze ca si mostenitor nepotelul meu care are 5 ani si sa am clauza sa pot locui pana la sfarsitul vietii.Sub ce forma ar trebui sa fie facut actul.
Multumesc anticipat!
Discuție CAEN 711
Buna ziua, daca o societate are CAEN 7112, beneficiaza de reducerile la impozit , CAS si CASS, avand in vedere ca salariul trebuie majorat la 3000 lei?
Răspuns la discuția Impozit venit 2018
Multumesc pentru raspuns.!
Buna ziua, care va fi termenul scadent al platii impozitului pe venit, CAS si CASS aferente anului 2018 daca nu tinem cont de achitarea cu bonificatie pana la 15.12.2018?
Discuție CAEN 5210
Buna ziua, codul CAEN 5210 se autorizeaza si la Primarie sau doar la Registrul Comertului?

Multumesc anticipat!
Buna ziua, ce se trece la rand 152a F 30 bilant semestru 2018?

Multumesc anticipat pentru raspuns!
Buna ziua, o firma in lunile aprilie simai a avut un angajat cu contract 8 ore.De la 1 iunie contractul se modifica la 4 ore cu salariul de 1998 lei si angajtul este detasat pe o perioada de 3 luni la alta societate.
Intrebare: cum se va calcula impozitul pe venit pentru trimestrul II al anului 2018?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Răspuns la discuția Activitati pe codul caen 7022
Multumesc pentru raspuns.
Buna ziua, care din activitatile enumerate pot fi desfasurate in baza codului CAEN 7022?
- intocmire si transmitere in Revisal a contractelor de munca
-intocmire documentatii licitatii achizitii publice
- intocmire documentatie de credit
Multumesc anticipat