avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Impozit venit 2018
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Impozit venit 2018

Buna ziua, care va fi termenul scadent al platii impozitului pe venit, CAS si CASS aferente anului 2018 daca nu tinem cont de achitarea cu bonificatie pana la 15.12.2018?
Ultima modificare: Marți, 20 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: daciana91 , utilizator 10:07, 21 Noiembrie 2018
15 martie 2019 si tot pana atunci se depune si declaratia unica cu situatia finala a pfa pentru 2018, daca aveti asa ceva.
Ultima modificare: Marți, 20 Noiembrie 2018
george-neagu, moderator
Multumesc pentru raspuns.!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare declaratie unica 2019- bonificatii emiliaciotir emiliaciotir Buna ziua, Avem un PFA in sistem real cu plata impozitului estimat pana pe 15 decembrie efectuata si declaratia depusa pana pe 31 iulie 2018. In sectiunea ... (vezi toată discuția)
Impozit pe venit 2018 marivan marivan In martie 2018 am încasat contravaloarea pt vânzarea unor acțiuni. In 21.07. 2018, am completat pe site-ul ANAF formularul declarației unice la capitolul ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica pfa, cass platit anticipat wrunning wrunning Buna ziua! Ca persoana fizica, in anul 2018, nu am avut niciun fel de venit si la finalul anului am achitat suma de 1440 lei, echivalentul a 6 salarii minime ... (vezi toată discuția)