avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Activitate sorinmicu77

Activitate sorinmicu77

Dacă taxa de salubrizare a trecut de la firma de salubrizare la biroul taxe și impozite de la primărie și am întârzieri la plata acestei taxe cei de la primărie au voi să îmi pună penalizări.
Mulțumesc
Daca depun apel la o gotarire judecatoreasca de partaj judiciar trebuie sa plătesc vreo taxa? Multumesc
Dacă dupa un partaj judiciar de pe urma bunicilor mi sa atribuit o anumita suprafață de teren cum pot sa trec aceasta suorafata oe cei doi copii pe care ii am. Multumesc
Daca in urma unui proces de partaj judiciar, mi s-au atribuit niste terenuri care sunt următorii pasi care trebuie să-i fac pentru a face titlul de proprietate dupa rananerea definiticva a hotărârii judecătorești. Multumesc
Scuze 29 mai

sorinmicu77 a scris:

Pe plic e 28 mai, multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Cele 30 de zile se numesc zile libere conform codului de procedura civila și se calculează începând cu ziua următoare datei de pe plic ,ultima zi fiind ziua următoare datei când se împlinesc 30 de zile, cu alte cuvinte nu se calculează prima și ultima zi.Mai simplu spuneți la ce data v a fost comunicata sentința conform stampilei ce poarta data postei și noi va spunem.cand se împlinește termenul..



Pe plic e 28 mai, multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Cele 30 de zile se numesc zile libere conform codului de procedura civila și se calculează începând cu ziua următoare datei de pe plic ,ultima zi fiind ziua următoare datei când se împlinesc 30 de zile, cu alte cuvinte nu se calculează prima și ultima zi.Mai simplu spuneți la ce data v a fost comunicata sentința conform stampilei ce poarta data postei și noi va spunem.cand se împlinește termenul..

Buna ziua.
Daca într-un proces de paraj judiciar am primit sentina in prima instanta ,cu termen de apel in 30 de zile de la comunicare,acele 30 de zile sunt calendaristice sau lucratoare. Multumesc.
Bună ziua. Dacă in cadrul unui proces de partaj succesoral in care o matusa m-a dat in judecata,la un termen am raspuns la niste intrebari cind am fost audiat de judecator,iar din lipsa unui document judecatorul a repus pe rol dosarul, pot sa imi schimb declaratia dat in fata judecatorului. Multumesc
Adica trebuie sa mearga la un notar
si atat?
Multumesc.
sorinmicu77 a scris:

Afica prin o simpla declaratie notariala ?

gi-jane2 a scris:

Daca vor sa renunțe la tot ce aveau bunicii dvs, pot da declaratie de renuntare, nu conteaza ce acte de proprietate sunt sau nu sunt,ei renunta la tot ce aveau bunicii.



Afica prin o simpla declaratie notariala ?

gi-jane2 a scris:

Daca vor sa renunțe la tot ce aveau bunicii dvs, pot da declaratie de renuntare, nu conteaza ce acte de proprietate sunt sau nu sunt,ei renunta la tot ce aveau bunicii.