avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate marirobitu

Activitate marirobitu

Ce impozit datoreaza o societate care se lichideaza in martie 2010?
In 2009 a fost micro si a platit imp.minim 1075 /trim. iar in martie 2010 inregistreaza pierdere.
Conform og 34/2009 in 2010 s-ar incadra la minim 550/trim.
eu am depus 2 cereri in lana noiembrie 2009 si 2 in decembrie pentru concediu maternitate avem de recuperat 7.500 ron si nu am primit nimic.Am facut sesizare scrisa si astept raspuns.
Sunt de acord cu tine este o bataie de joc la administratii.D-l care le lua apararea se pare ca nu a fost pentru reglarea unei fise. Mi-au transferat un dosar de la sect.1 la 2 dupa un an cu datorii si cu sume nedistribuite.La sectorul 2 nu au operat 300,100 si 102 pentru 4 societati ,iar dupa procesare mi-au calculat majorari.Pentru doua societati inspectoarele si-au facut datoria imediat in urma cererii mele iar pentru celelalte 2 am fost saptamanal si cu reveniri la cereri de vreo 5 ori din septembrie 2009 . Am apelat si la sefa de birou in nenumarate randuri si se pare ca saptamana trecuta a inteles ca cea care avea lucrarea si sustinea ca datorez majorari e inafara problemei.Te umilesc, iar limbajul nu se poate reproduce .Si credeti-ma nu exagerez.