avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Activitate vassil67

Activitate vassil67

doresc sa ma autorizez ca persoana fizica si nu stiu cum sa fac incadrarea in cod CAEN.
Am cumparat un soft de la o firma autorizata romaneasca pentru producerea unor carti personalizate pentru copii.Pentru edificare adresa este [ link extern ]
Ce va rog este sa imi spune-ti cum pot sa ma autorizez avand in vedere ca as dori sa vand aceste carti si in incinta unui magazin gen supermarket prin inchirierea unui spatiu si producerea lor pe loc.
Va multumesc anticipat
PS am fost la primaria municipiului unde locuiesc si nu au stiut sa ma indrume de aceea am apelat la ajutorul dumneavoastra
Inca o data mii de multumiri
Răspuns la discuția CAEN distributie / vanzare carti
Va multumesc pentru raspuns ,si as dori sa ma sfatuiti ce cod caen ar trebui sa aleg in cazul in care doresc sa vand aceste carti si in incinta unui magazin gen supermarket .Adica producerea lui pe loc si inchirierea unui spatiu mic in incinta magazinului, in paralel si producerea cartilor de vizita.
Va multumesc anticipat ,cu tot respectul.
Vasilescu Silviu
nu stiu sigur daca aici va trebui sa intreb dar totusi incerc .Stiti cum se spune incercarea moarte nare..
As dori sa devin persoana fizica autorizata pentru a putea distribui si vinde carti personalizate.
Intrebarea mea este cum ar trebui sa ma inregistrez caci am fost la primarie si nu au stiut in ce cod CAEN sa ma introduca
Aceste carti le produc acasa in urma cumpararii unui soft de la o firma romaneasca autorizata.
Am sa introduc adresa on line pentru clarificare www.cartipersonalizate.ro/
Cu respect si mii de multumiri ,voi astepta