avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN distributie / vanzare carti
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN distributie / vanzare carti

nu stiu sigur daca aici va trebui sa intreb dar totusi incerc .Stiti cum se spune incercarea moarte nare..
As dori sa devin persoana fizica autorizata pentru a putea distribui si vinde carti personalizate.
Intrebarea mea este cum ar trebui sa ma inregistrez caci am fost la primarie si nu au stiut in ce cod CAEN sa ma introduca
Aceste carti le produc acasa in urma cumpararii unui soft de la o firma romaneasca autorizata.
Am sa introduc adresa on line pentru clarificare www.cartipersonalizate.ro/
Cu respect si mii de multumiri ,voi astepta
Cel mai recent răspuns: Lorena Chirila , Avocat 12:57, 19 Martie 2008
Cred ca ar fi indicate urmatoarele coduri:
3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
1729 Fabricarea altor articole din hartie si carton n.c.a.
4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
4799 Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Va multumesc pentru raspuns ,si as dori sa ma sfatuiti ce cod caen ar trebui sa aleg in cazul in care doresc sa vand aceste carti si in incinta unui magazin gen supermarket .Adica producerea lui pe loc si inchirierea unui spatiu mic in incinta magazinului, in paralel si producerea cartilor de vizita.
Va multumesc anticipat ,cu tot respectul.
Vasilescu Silviu
4761 Comert cu amanuntul al cartilor, in magazine specializate
4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
Cartile de vizita intra tot pe 1729.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen la infiintare srl Ana Mocanu Ana Mocanu Pot infiinta SRL cu activitate principala [b]\"4791 - Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet\" [/b]si activitati ... (vezi toată discuția)
Cod caen vanzare stampile anamariamoiseb anamariamoiseb Ce cod caen cuprinde vanzarea de stampile? Intra in codul 4762 \\" Comertul cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie in magazinele specializate\\"? (vezi toată discuția)
Ce cod caen imi trebuie pentru decoratiuni handmade? fringescience fringescience vreau sa imi deschid un magazin online in care sa vand ornamente si decoratiuni handmade, facute de mine, din material textil sau lemn, cum ar fi sosetele ce ... (vezi toată discuția)