Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN distributie / vanzare carti
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN distributie / vanzare carti

nu stiu sigur daca aici va trebui sa intreb dar totusi incerc .Stiti cum se spune incercarea moarte nare..
As dori sa devin persoana fizica autorizata pentru a putea distribui si vinde carti personalizate.
Intrebarea mea este cum ar trebui sa ma inregistrez caci am fost la primarie si nu au stiut in ce cod CAEN sa ma introduca
Aceste carti le produc acasa in urma cumpararii unui soft de la o firma romaneasca autorizata.
Am sa introduc adresa on line pentru clarificare www.cartipersonalizate.ro/
Cu respect si mii de multumiri ,voi astepta
Cred ca ar fi indicate urmatoarele coduri:
3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
1729 Fabricarea altor articole din hartie si carton n.c.a.
4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
4799 Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor
Va multumesc pentru raspuns ,si as dori sa ma sfatuiti ce cod caen ar trebui sa aleg in cazul in care doresc sa vand aceste carti si in incinta unui magazin gen supermarket .Adica producerea lui pe loc si inchirierea unui spatiu mic in incinta magazinului, in paralel si producerea cartilor de vizita.
Va multumesc anticipat ,cu tot respectul.
Vasilescu Silviu
4761 Comert cu amanuntul al cartilor, in magazine specializate
4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
Cartile de vizita intra tot pe 1729.