avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Activitate leli1

Activitate leli1

bysnis,sunt noua pe forum. vrei să discutăm întrebarea mea din 08.02.2019
Mulțumesc mult. sunt nouă pe forum și am revenit cu această întrebare.
- proces grănițuire 2016-2018
- executare silită în sept. 2018
- expertul desemnat de instanță nu a prezentat gardul cu AC așa cum este pe sol, adică cu soclu continuu
- gardul are proces verbal de recepție semnat de angajații primăriei în anul 2009, dar gardul nu a fost finalizat și nu a respectă nici planșele din proiect. acest aspect nu s-a discutat în instanță. - - expertului i-am trimis un email în timpul procesului, cu acordul lui, apoi a devenit nervos și mi-a zis că mă reclamă instanței. intervenind pentru noi probleme de familie, am lăsat lucrurile în seama instanței
- când am fost executați silit tot noi, le-am atras atenția expertului și executorului asupra acestui soclu al gardului și au consemnat în proces că limita de hotar ne este nefavorabilă cu 3 cm
- soclul are 20cm de fapt pe terenul nostru și expertul nu a prezentat instanței și varianta unui gard posibil cu o adresa de la primărie + planul de situație 'vizat spre neschimbare'. din cauza acestei situații, noi avem 30 cm mai puțin pe lungimea gardului.
- în procesul verbal s-a consemnat că reclamanta a înțeles să construiască gardul, de fapt restul de gard din AC 2009.
- am sesizat primăria, după executare, în legătură cu această AC.
- Pentru restul de gard din AC/2009, pus în 2018, reclamanta a fost atenționată să facă demersuri pentru a obține o AC
-am solicitat primăriei ca reclamanta să aducă terenul în faza inițială și să pună gardul așa cum a avut AC/2009 și să țină cont că nu sau respectat planșele din proiect+că lucrarea nu a fost finalizată și are și recepție semnată
- dacă această AC/2009 ar fi fost verificată atunci, eram scutiți de acest proces
Bună ziua, am hotărăre judecătorească definitivă. am și sesizări la primărie legate de AC eliberată în anul 2009, pe limita de hotar. sau deplasat și în teren și au făcut fotografii acum în 05.02.2019. Întrebarea este, primăria trebuie să dispuna anularea acestei AC? Precizez că procesul s-a desfășurat din anul 20016-2018.
Bună ziua, am hotărăre judecătorească definitivă. am și sesizări la primărie legate de AC eliberată în anul 2009, pe limita de hotar. sau deplasat și în teren și au făcut fotografii acum în 05.02.2019. Întrebarea este, primăria trebuie să dispuna anularea acestei AC? Precizez că procesul s-a desfășurat din anul 20016-2018.

POPA GHEORGHE a scris:

Autorizatia de ctii. poate fi anulata numai de catre primarie in urma unei sesizari primite sau a unei hotarari judecatoresti definitive.

Bună ziua, dacă AC este din anul 2009 și nu s-a respectat proiectul?