avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate Univ

Activitate Univ

Buna ziua, in cazul in care in acest moment sunt insarcinata in luna a doua, dar am doua locuri de munca cu contract. Se poate ca din luna a treia sa beneficiez de o reducere a orelor doar de la un singur loc de munca?
multumesc frumos pentru ajutor!
reducere program 6 ore femeie insarcinata.


Cornel Vasile a scris:

Puteti avea doua c.i.m. la angajatori diferiti , insa este putin anormal sa fiti in doua locuri in acelasi interval de timp.


Mulțumesc frumos pentru răspuns,
Locurile de munca sunt remote (de acasă)
Doua contracte se munca in același timp
Pot sa am doua contracte de munca in același timp la doua companii diferite?
Fiecare contract are 8 ore și programul se suprapune. Ora 9:00-16:00
Mulțumesc frumos!
Sunt in preaviz, dar am semnat un act care atesta faptul ca am libertatea de a nu ma prezenta la serviciu.
In aceasta perioada pot sa încep un alt contact de munca?
Mulțumesc!
Buna ziua,
Poate cineva sa ma ajute sa calculez impozitul la stat pentru un spatiu comercial pe care l-am dat inspre inchiriere cu un venit de 650 Euro?
Nu stiu care este procentul pe care mi-l opreste statul pentru taxe si impozite la aceasta suma. Trebuie sa calculez pentru fiecare luna, respectiv tot anul.

Multumesc pentru ajutor!
Compania pentru care lucrez va avea parte de o fuziune si anumite posturi se vor desfiinta. In cazul in care detin o functie de conducere, este stipulat in codul muncii ca perioada de preaviz este de 45 de zile?
Multumesc!
Buna ziua,

Cum poti sa afli daca o firma este in falimet?
Discuție CAS
In luna iunie 2020, pe fluturasul meu de salariu apar urmatoarele:
ASS 5,5%
Somaj 0,5%
CAS 10,5%
Mai multi colegi sunt in aceeasi situatie. Care este procedura legala pentru a rezolva situatia?
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția cas
va multumesc frumos pentru raspuns!
In luna iunie 2020, pe fluturasul meu de salariu apar urmatoarele:
ASS 5,5%
Somaj 0,5%
CAS 10,5%
Mai multi colegi sunt in aceeasi situatie. Care este procedura legala pentru a rezolva situatia?
Multumesc anticipat!