avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate Natalia Virna

Activitate Natalia Virna

am fost si eu in aceasta situatie si va sfatuiesc ca cel mai bine este sa va intelegeti fara sa aj ininstanta.In instanta a trebuit sa platesc de 5x mai mult.SUCCES
Răspuns la discuția raspundere gestiune
este posibil sa mi faca dosar pt ca sa facut inventarul si a iesit cu lipsa 2800 lei cum pot sa stiu ca este lipsa si nu o inventie .am inteles ca ma da la politie ,e posibil.ce sa fac
am lucrat la o sc timp de o luna cu CM am facut inventar cu patronul pe foi tip A4 am semnat ptr voloarea gestiunii dupa o luna m-am suparat si mi-am dat demisia la zi deoarece ma chemat in ziua mea libera la servici pt curatenie a fost de acord cu demisia mea dar la inventar nu m-am dus .Eu lucram cu colega mea 2zile cu 2.Ce poate sa mi se intample daca inventarul sa facut fara mine si eventual o sa iasa lipsa.multumesc
Răspuns la discuția mostenire
va multumesc ,dar au familie cu copii isi cer partea doar pt a ma stresa .sunt copii de 50 ani
Discuție mostenire
sotul meu a decedat am 3 copii succesiunea sa facut 2copii isi cer partea cu unul locuiesc cum sa procedez ca cei doi vor sa stea si ei in apartament
eu il cred pt ca si eu am patit lafel am 2 furnizori care nu venit dupa incasari
in 2010 am apelat la un avocat sa ne reprezinte intr-un proces am achitat onorariu si am semnat un act de imputernicire dar nu am primit nici o chitanta dupa o luna l am sunat sa vedem ce mai intampla cu procesul (accident cu decesul tatalui meu din partea unui sofer)cand am fost la politie d-na inspector a spus ca av a fost sa interesat de dosar dar nu a depus delegatia .Eu vreau sa i cer banii inapoi dar nu am nici un act la mana .Cum sa procedez daca nu vrea sa recunoasca ?
Răspuns la discuția Accident soldat cu victima
Va multumesc,dar asa am si facut am schimbat avocat.dar nu inteleg si imi cer scuze ca sunt insistenta dar soferul mai are dreptul la permisul de conducere dupa ce a accidentat mortal pietonul ?
am o nedumerire si va rog sa ma lamuriti.Tatal meu in luna septembrie 2009 a fost lovit pe trecerea de pietoni dupa 4 zile a decedat vreau sa spun ca dupa 4 luni am apelat la un avocat deoarece nu mi sa parut normal ca acest sofer sa mai poata circula .am tot intrebat avocatul ce mai este cu dosarul tatalui meu el imi spunea ca trebuie sa vina expertiza de la cluj acum in ianuarie 2011 am fost chemati la politie toti membrii familiei unde am dat o declaratie.Acum in martie am fost chemati din nou unde ni sa adus la cunostinta ca procurorul a cerut expertiza.atunci am intrebat ce sa intamplat cu cea de la cluj,unde mi sa spus ca nu sa cerut pana acum nici o expertiza.conculzie din 2009 pana in 2011 nu sa facut nimic.Gresesc eu sau asa este normal?
in 2008 am facut un credit de nevoi personale nu am putut sa iau suma necesara de la banca x deoarece salariu nu era corespunzator sumei cerute.,dar am primit o suma mai mica ,si pt ca imi mai trebuiau bani am mai facut un credit la o alta banca y.deci am 2 credite.Afacerea nu a mers cum ma asteptam si dupa 1an am ramas fara venit.rata(variabila) era de 350 ron la banca x pe 10 ani iar la banca y rata (fixa) 375 ron pe 4 ani.La banca x rata a crescut la suma de 475 ron atunci eu le am spus ''cand am luat credit ati spus ca nu puteti sa mi dati suma ceruta ca nu o sa pot plati rata iar acum ati marit rata''le-am spus sa mi faca un calcul sa achit suma datorarta(am cerut doar din curiozitate ca bani nu aveam ) -SURPRIZA-dupa 1 an de rata eu am aceeasi suma de achitat .din 375 ron -50ron este rata restul comisioane ...de 2 ani nu am mai platit ratele.sotul lucreaza f. c.m eu nu lucrez nu avem locuinta masina a vanduto acum o luna.Ce se intampla in cazul acesta.