avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Activitate semenicul

Activitate semenicul

multumesc
Buna ziua, vreau sa ies dintr-o firma cu hotarare-ordin judecatoresc, unul dintre asociati e decedat si urmasii nu.si fac succesiunea la Registru, cat costa actiunea si cat costurile instantei?
Conform carei legi, va rog.
Sunt pensionar si am venituri independente pentru care voi plati impozit tip CASS la anul. Intrebare, pot deduce costul unei asigurari private din aceste venituri?
vreau sa vand actiunile la un srl si registrul comertului vrea sa treaca hotararea adunarii generale prin notariat, de cand o AGA trebuie sa treaca prin notariat?
vreau sa dau actiunile mele asociatului mergand la notariat urmand ca el sa mearga la Registrul Comertului ca sa consemneze transferul. mentionez ca am fost trei asociati, unul a murit si mostenitorii nu vor sa.si faca succesiunea, iar eu vreau sa plec imediat.
nu vor sa.si faca succesiunea, au doua fete in strainatate, iar colegul celalalt nu vrea ca eu sa plec.
Sunt actionar intr.o societate si administrator, trei actionari, unul a murit acum o luna si mostenitorii nu vor sa faca succesiunea, am imputernicit celalalt asociat si vreau sa ies din societate fara nicio pretentie. Cum?
mostenire actiuni firma
Buna ziua,
un asociat a decedat, are o sotie in viata si doua fiice,
sotia vrea sa cedeze actiunile celorlalti asociati, se poate direct la Registrul Comertului?
am o inovatie brevetata si implementata in 1989, nu am beneficiat de niciun profit de pe urma ei, inovatia produce profit si astazi intr.o societate comerciala, mai pot emite pretentii de la cei ce o folosesc, ce trebuie sa fac?