avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Activitate Elena Vlad

Activitate Elena Vlad

Buna ziua, am si eu o intrebare un cetatean albanez casatorit cu un cetatean roman ce regim de circulate are 90 zile in ue si apoi 90 zile inapoi in Albania sau nu mai au nevoie de stat obligatoru in Albania 90 zile dupa casatorie, noi suntem in Romania si mai are in jur de 20 zile si face 90 zile pe teritoriul Romaniei si dorim sa plecam in Franta are drept de a pleca? Va multumesc cu respect.
Buna seara, am si eu o intrebare m am casatoriti cu un cetatean albanez acum o zi in urma si vrem sa plecam sa ne stabilim in Franta el are drept dupa casatorie sa calatoreasca avem si un copil impreuna de 4 ani? Va multumesc cu respect.
Buna seara, am si eu o intrebare
Cum pot obtine si eu formularul S1, nu am venituri si urmeaza sa ma stabilesc in Franta si imi este necesar si ce documente imi trebuiesc?
Va multumesc cu respect. Elena
Buna ziua, sunt divort de 4 ani si am doi copii unu de 18 ani si unu de 13 care au ramas in custodian mea, fosta sotie nu a platiti pensia alimentara niciodata are alt copil de 3 ani din alta relate si nu a lucrat niciodata cum o pot obliga la plata Pensiei? Va multumesc!