Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, sunt divort de 4 ani si am doi copii unu de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, sunt divort de 4 ani si am doi copii unu de 18 ani ...

Buna ziua, sunt divort de 4 ani si am doi copii unu de 18 ani si unu de 13 care au ramas in custodian mea, fosta sotie nu a platiti pensia alimentara niciodata are alt copil de 3 ani din alta relate si nu a lucrat niciodata cum o pot obliga la plata Pensiei? Va multumesc!
Are bunuri mobile și imobile pe numele ei. Dacă da, puteți apela la un executor judecătoresc pentru a o executa silit. Dacă nu, puteți depune la poliție sau la parchet plângere penală pentru abandon de familie.