avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Activitate carol80000

Activitate carol80000

Acele rude au fost judecate , dar nu au patit nimic,cine stie ce pile au pus la judecatori, iar biata mea matusa a ramas fara casa .
Răspuns la discuția legea 10/2001
Din pacate statul roman nu a vrut si nu vrea in continuare sa-mi dea actele cu care s-au nationalizat casa si terenul , si la CEDO in al treilea dosar ( ca am avut 3 dosare la CEDO) , judecatorii de la CEDO mi-au cerut acest act de nationalizare , dar nu am avut de unde sa-l dau , caci Consiliul Judetean care a nationalizat casa a mintit ca nu are acest act , desi ar trebui sa-l aiba, dar am documente ca in 1945 si 1949 casa a fost bunicilor mei si a sorei bunicii mele , deci de aici rezulta ca a fost nationalizata dupa 1949, dar daca Consiliul Judetean a luat casa dupa septembrie 1949 fara acte, de unde sa le fi adus eu acest act de nationalizare ? Au fost case si terenuri pe care comunistii le-au luat fara acte . Mai mult aceasta casa impreuna cu terenul aferent de 15 ha , au fost timp de 112 ani in proprietatea familiei mele, ( transmitandu-se din generatie in generatie ) cum se arata si in fisa de la INP , numai ca in fisa de la INP, comunistii nu au trecut si actul cu care au natinalizat casa si terenul.
Rudele mele au mintit ca matusa mea e moarta si judecatorii au restituit casa acestor rude, nu matusii mele . Eu ce mai pot face acum ? Judecatorii sunt de vina ca nu au cerut certificat de deces .
Răspuns la discuția Eroare judiciară
Da puteti cere stramutarea procesului.
Discuție legea 10/2001
Bunicii mei au avut o casa si un teren de 15 ha , nationalizate de comunisti fara acte. Desi am facut dovada ca acea casa a fost a bunicilor mei, , nicio institutie din Romania nu a vrut sa-mi dea actul prin care comunistii au nationalizat casa si terenul de 15 hectare. ( astfel ca nu am putut face dovada nationalizarii, pentru ca nicio institutie din Romania nu a vrut sa-mi dea actul cu care comunistii au nationalizat casa si terenul de 15 hectare, nici Arhivele Nationale, nici Consiliul Judetean , nici Ministerul Culturii, pentru ca e vorba de o cladire de patrimoniu national , transformata in mod corupt si abuziv de comunisti in muzeu , dupa 1949 ). Judecatorii din Romania in mod abuziv si corupt nu au vrut sa tina cont de actele mele de proprietate, , astfel ca am pierdut procesul. O judecatoare a scris o mare aberatie ca o casa cu amprenta la sol de 160 mp este punct de reper pentr un un teren de 15 ha, asa a scris in sentinta, ca si cand un punct ar delimita un plan. ( o mare aberatie) Alta judecatoare a mintit ca acea casa a trecut in proprietatea statului in 1939 , desi in 1939 nu se faceau nationalizari, bunicii mei in 1939 erau prorietarii casei. A scris aceasta aberatie si minciuna ca sa nu dea casa inapoi ( fara sa aiba nicio proba ) . Culmea este ca si judecatorii de la CEDO in mod abuziv mi-au repins cererea pe motivul mincinos ca nu am respectat termenul de 6 luni, si pe motivul ca nu am epuizat toate caile de atac, ceea ce este o minciuna., intrucat termenele au fost respectate, dar s-au pus pile impotriva mea si la CEDO de catre Guvernul Romaniei . Mentionez ca am absolvit facultatea de drept cu medie mare si stiu ca am respectat tot ceea ce scrie in Conventia Europeana a Drepturilor Omului , Am aratat judecatorilor ca Consiliul Judetean detine casa cu acte false si cu toate astea am pierdut procesul din cauza unor judecatori ! Din pacate nu mai am unde ma adresa ! Din pacate Legea 10/2001 este prost facuta, pentru ca daca statul comunist roman nu vrea sa imi dea actul prin care comunistii au nationalizat casa si terenul , eu nu am putut face nimic. Judecatorii nu au vrut sa tina cont de prezumtia de preluare abuziva . NU CRED CA MAI POT FACE NIMIC ! DUMNEAVOASTRA CE PARERE AVETI ?