avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate GabryElla31

Activitate GabryElla31

Bună ziua! Imi poate spune cineva daca esti angajat la stat in sănătate si ramai însărcinată exista posibilitatea ca sabiti fie decontate anumite controale analize facute la particular si nedecontate de casa de asigurări?
Va mulțumesc anticipat!
Va mulțumesc frumos! Am facut deja lucrul acesta, am si sunat si imi spun ca ma va suna cineva si tot asteptsi nimic...

Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine a scris:


Va adresati institutiei de credit cu o cerere in care relatati situatia si solicitati stergerea din biroul de credite


Bună ziua! In cazul in care am achitat un credit integral. Mmi s-a emis adresa sold. Zero iar la ei inca fivurez cu datoria si in biroul de credit la fel unde ma pot adresa?? Mulțumesc
Bună ziua! Am si eu o întrebare. In cazul in care ai un apartament luat prin credit prima casa credit pe 30 de ani si esti exrcutat silit pt o datorie.. Iti poate lua apartamentul avandcin vedere ca, crexitul nu este achitat iar apartamentul inca zic eu ca este ipotecat la banca in cazul creditului? Va mulțumesc pentru 2
Buna ziua!intreb pentru o cunoștință... Are 2 popriri pe salariu. Din 2018 nu a mai fost raportat la BC, intre timp i s-a marit si salariul are alteposibilitati.
Intrebarea esre doreste sa refinanteze s scape de poprire si mai are si nevoie de bănuți in Aceste conditii exista vreo banca care s ii acirde credit.? Aduce si coplatitor. Va mulțumesc pentru un eventual răspuns
Legea este deja data ? Nu mi se pare corect...
Voi încerca să discut și cu un avocat.va multumesc.
Va mulțumesc frumos pentru răspuns.sa înțeleg de la dumneavoastră că băncile vor putea pune poprire pe puținii bani din indemnizația creștere copil?

Cornel Vasile a scris:

Potrivit Deciziei CCR, indemnizația pentru creșterea copilului va putea fi executată silit și pentru alte motive decât recuperarea banilor necuveniți.
[ link extern ] /

Buna seara! Referitor la articolul publicat pe site-ul dumneavoastră cum că indemnizația de creștere copil va putea fi poprita este adevărat,as dori sa știu deoarece urmează să intru în ccc și am o poprire.va multumesc
Chitanta este semnată doar de ea și doamna respectiva,fara martori.doar doaman are chitanță nu și prietena mea.

( editat citat)
Buna seara! Prietena mea a colaborat cu o doamna in sensul că aceea doamna îi dădea anumite bijuterii sa i le vândă, prietena mea dandui bani imediat ce le dădea,doamna respectiva ia făcut prietenei o chitanță de mana in care specifica că ia dat bani nu produse prietenei mele,la un moment dat a intervenit o neînțelegere între ele iar prietena mea a rugato să vina sa își ia bijuteriile aceasta refuzând pe motiv că ea dorește bani nu bijuterii inapoi,la momentul când au intervenit neînțelegerea prietena mea mai avea să ii de-a niste banuti,pe care ia propus sa ii de-a in rate doamna nu a acceptat,in momentul când prietena mea îi dădea bani nu a făcut nimic de mana că se fie acoperita ,acum doamna numai recunoaște bani dati și a dat-o pe prietena mea in judecată pentru toată chitanță..pe care între timp a mai și modificato că și suma..ce este de făcut??
Mulțumesc pentru un eventual rasp