avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate AFRODITA FRATA

Activitate AFRODITA FRATA

Buna ziua,
Ce taxa se plateste la notar pentru partajarea a 3 apartamente in valoare de aproximativ 400000 euro?
Nu pot divorta din cauza problemelor financiare. Avem credit ipotecar inca 2 ani si daca divortez si fac partaj(dupa 2 ani)sotul vrea sa-si vanda partea si sa nu le lase nimic celor 2 copii majori (copiii nostri). Salariul meu se duce pe credit de nevoi personale si CAR si nu ma pot intretine.Din cate stiu eu se pot cere daune morale si materiale daca adulterul este dovedit. Tot ce v-am spus in mesajul anterior nu este scos din imaginatia mea. Informatiile le-am gasit pe net.si am cosultat un avocat care mi-a spus ca pot cere daune 25% din veniturile sotului si ca pot s-o aduc in instanta pe amanta.. Daca nu se considera infractiune contra familiei de ce mi s-ar da aceste daune? Mentionez ca aceste daune se pot cere daca ai mai mult de 20 ani de casatorie. Mi s-a spus ca pot folosi probele pe care le am in instanta si ca pot apela la firme de detectivi particulari. Informatiile mele de pe net nu sunt corecte?Avocatul m-a mintit? Eu cred ca furia mea impotriva amantei este justificata. Cand niste fapte reprobabile sunt comise in doi amandoi sunt de vina. Daca ea nu dadea curs avansurilor lui nu se intampla nimic intre ei.
Multumesc! Eu am vazut ca apare un mesaj dar cred ca era ,de fapt,mesajul meu, postarea mea.
Buna ziua! Am pus o intrebare si vad ca am primit un raspuns , dar nu pot sa-l vizualizez. Cum procedez?
Buna ziua! Noi, femeile,nu putem sa ne transformam in slugi, prostituate ,infirmiere pentru sotii nostri. Si chiar daca am face-o ei tot se duc la amante pentru ca iti spun cu tupeu, in fata , ca sunt vanatori, ca nu mai arati ca la 23 de ani dupa 33 de ani de casnicie, etc. Sunt de acord ca ar trebui sa se creeze un precedent in ce priveste actionarea in instanta a amantelor si sa se alinieze legislatia peste tot in lume. Eu pot sa dovedesc ca amanta a fost avertizata si somata in repetate randuri sa-l lase in pace. Am si marturisirea femeii ca sotul meu se afle in apartamentul ei, am poze, corespondenta, stiu ca se poate apela la detectivi particulari. In lege am vazut ca e stipulat ca sotul trebuie sa fie fidel si mai mult de atat ca iti este dator cu sinceritate absoluta. Si este si infractor. La fel si amanta este complice la infractiunea de adulter (infractiuni contra familiei). Adica sotia, parte vatamata e acuzata de furt si de violarea corespondentei si e scos sotul basma curata? Ce fel de lege este asta? Familia trebuie sa fie aparata de cei care o distrug din exterior si de cei care fac parte din familie si o distrug din interior.