avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate SabinaElena21

Activitate SabinaElena21

Buna ziua !
doresc sa va întreb ceva , dacă ma puteți ajuta , eu am plecat pe camion și avem custodie comuna , iar tatăl lui nu ma întreabă niciodată despre copil , singura care îmi mai scrie este MAma lui , și ei iau copilul doar când vor ei , eu când am plecat șofer pe camion am înștiințat și pe tatăl copilului , iar acum bunica copilului a spus către e prietena de a mea ca vrea sa ma bage la abandon , poate sa facă ceva in acest caz , sau ce se poate întâmpla , eu toată săptămâna sunt 2 zile acasă cu copilul , el plătește pensie de 300 lei , iar familia lui spune ca pot sta acasă sa îl cresc cu pensia pentru ca ajung bani , copilul face 5 ani in August
Aceasta nu are nimic , nici pensie nici salariu
Buna seara !
Am o cunoștință care a făcut împrumut la o firma (acolo scrie că este un împrumut nebancar ) ea acum nu mai lucreaza , și nu a plătit nicio rata , a scos o sumă de 4500 lei și trebuie să plătească 15000 lei , a primit mesaj că o să îi pună proprire pe bani , ce se poate întâmpla ???
Dacă am pensie de urmaș și ma angajez ,îmi taie pensia ?
Buna ziua
Am avut un proces prin care am câștigat tutela copilului ,tatăl fiind obligat la plătirea pensiei alimentare , acesta luând maternalul ,acum ca s-a terminat maternalul tatăl nu mai plătește pensia alimentara deoarece spune ca nu mai este obligat sa o plătească atâta timp cât el nu lucrează
Acum 2 săptămâni am avut un accident rezultat cu victime.
Am lovit un pieton.Martori de la accident au anunțat poliția ,la fata locului a venit poliția dar și ambulantă ,copilul a fost luat la spital iar după 2 ore i-au dat drumul acasă pentru ca nu avea nimic ,doar câteva zgârieturi .
Poliția mi-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală și mi-au reținut și permisul de conducere
Astăzi au chemat părinții minorului la declarație ,ei neavând nicio pretentie ,și nici nu depun plângere
Pe cât timp o sa îmi suspende permisul ?
Buna seara!
Am avut un proces pentru stabilirea domiciliului copilului.
Am câștigat copilul ,iar tatăl are dreptul sa îl ia la el in Weekend.
Tatăl consuma alcool iar eu nu vreau sa ii dau copilul , tatăl copilului a sunat la poliție ,iar un organ al poliției mi-a spus ca îmi poate face dosar penal
Care sunt consecințele dosarului penal (dacă îmi poate face )