Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua Am avut un proces prin care am câștigat ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua Am avut un proces prin care am câștigat tutela copilului ...

Buna ziua
Am avut un proces prin care am câștigat tutela copilului ,tatăl fiind obligat la plătirea pensiei alimentare , acesta luând maternalul ,acum ca s-a terminat maternalul tatăl nu mai plătește pensia alimentara deoarece spune ca nu mai este obligat sa o plătească atâta timp cât el nu lucrează
pai sa se angajeze, daca n u munceste, tocmai ca are un copil de intretinut.
e problema lui ca munceste sau nu, pensie trebuie sa platesca raportat la minim pe ec daca nu e in stare de mai mult.
Faceti pangere penala pentru neplata pensiei daca asta dureaza mai mult de trei luni, poate asa se sperie si o sa caute mai cu spor de munca daca nu mai are...
Plus ca de concediul maternal poate beneficia doar mama, de cel pentru crestere copil poate beneficia si tatal.
Sau dvs. ati terminat concediul maternal?
Copilul mananca si daca el are qervici sau nu