avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 676 soluții astăzi
Forum Activitate virgiliuw@yahoo.com

Activitate virgiliuw@yahoo.com

Buna ziua.Sotul tergiverseaza in instanta acordarea tutelei,dupa divort.Vreau sa plec cu popilul in vacanta si nu-mi da acordul.Deja am facut rezervare si am platit sejurul.
Cum pot trece un lot de teren de la statutul,in folosinta ,la cel in posesie,avand in vedere ca platesc impozit de mai mult de 30 de ani si lotul este in aceeasi curte cu o casa si alt loc ,cu act de proprietar
Buna ziua.Ma numesc Visan Virgiliu,din Bucuresti.Am vazut la tv.o stire...tot mai multi romani isi fac asigurare in strainatate...
Intrebare:daca masina este inmatriculata in Romania,pot sa-mi fac asigurare in Bulgaria?
Bună ziua,
Detectoarele de gaze wireless sunt obligatorii?

Multumesc!
Regret ca o spun,dar raspunsul dvs.pare pertinent.Eu vreu sa stiu dpdv.legal,nu logic sau ...
citirea repartitoarelor o fac,ca si anul trecut,prin mesaj watapp,la aceeasi firma,exact in perioada ceruta,dar problema este ca ei vor sa-si vanda marfa.
Mi se impune obligatoriu inlocuirea repartitoarelor cu unele wirless,desi ale mele functioneaza.Doresc sa stiu dupa care lege pot fi trecut la pausal fara acordul meu?,asa cum am fost amenintat de firma Cagero si ce pot sa intreprind.