avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate Kiki Krisztian

Activitate Kiki Krisztian

Va multumesc.. Si in caz ca nu contribuie la plata facturilor, stam intro curte, inca nu am facut partaj.. Pot sa-oblig cumva sa contribuie la plata facturilor?
Buna seara, in cazul in care fostul sot nu plateste pensia alimentara la 2minori timp de 2luni,pot sa-l reclam pt.abandon de familie sau numai dupa 3luni?Va multumesc frumos
Buna ziua la emiterea unui ordin de protectie pe cale judecatoreasca daca reclamantul nu se prezinta, ce risca? Mulțumesc
Buna ziua... Am cumparat un imobil cu act de vanzare-cumparare, un act de mana. Imi expira buletinul iar doamna vanzatoare a imobilului nu vrea sa completeze hartia de primire in spatiu..Cum pot sa mi fac buletin? Va multumesc
De ce apare doar defunctul in C.F.
Buna seara.. Casa veche+teren cumparat cu vanzare cumparare, sunt trei mostenitori, 2plecati din tara. Casa+terenul a fost cumparat de la 1mostenitor..Doresc sa intabulez casa+terenul pe numele meu dar doamna de la care am cumparat nu are titlu, nu mil poate da... In cartea funciara apare doar defunctul mort de 20de ani... Care ar fi pasii sa pot scrie tot pe numele meu? Va multumesc
Va mulțumesc
Daca reuseste sa transcrie tot pe numele lui, fiind divortati ma poate evacua fara partaj.. Tot a fost facut in timpul casatoriei