Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara.. Casa veche+teren cumparat cu vanzare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara.. Casa veche+teren cumparat cu vanzare cumparare, ...

Buna seara.. Casa veche+teren cumparat cu vanzare cumparare, sunt trei mostenitori, 2plecati din tara. Casa+terenul a fost cumparat de la 1mostenitor..Doresc sa intabulez casa+terenul pe numele meu dar doamna de la care am cumparat nu are titlu, nu mil poate da... In cartea funciara apare doar defunctul mort de 20de ani... Care ar fi pasii sa pot scrie tot pe numele meu? Va multumesc
Ați încheiat contractul de vânzare la notar?
Da
Pai dacă ați încheiat contractul la notar, înseamnă că aveți făcută și intabularea pe numele dvs.
În ce an ați cumpărat?
De ce apare doar defunctul in C.F.