avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 701 soluții astăzi
Forum Activitate ali adelina

Activitate ali adelina

Sunt angajat la o firma si in anul 2011 am beneficiat de cursuri de formare profesionala. Am semnat acele acte aditionale la contractul de munca fara nicio ezitare pentru ca imi placea unde lucram si era si in interesul meu sa am un loc stabil de munca pe o perioada de trei ani. Insa de curand atelierul unde lucram s-a inchis si mi s-a propus sa lucrez pe un post mult inferior pregatirii mele. Mentionez ca firma angajatoare nu a modificat nimic in actele de angajare chiar daca m-au pus sa fac cu totul altceva decat activitatile pentru care fusesem angajat si semnasem. Acum vreau sa demisionez pentru ca nu pot sa lucrez pe acelasi post cu un muncitor calificat eu fiind inginer. Este legal ce face firma angajatoare? Ma poate obliga sa ii restitui banii in acest caz?
Răspuns la discuția SNG 2011
Timp nu prea mai e :D si ne folosim la maxim de cel pe care il avem. Multumesc de raspuns! Spor la invatat si tie!
Răspuns la discuția SNG 2011
Si eu m-am saturat...si problema e ca vreau sa invat si nu mai pot...:((
Care e treaba la organizare? Mi-ar ajunge o sapt sa o invat?
Răspuns la discuția SNG 2011
o sa fim ... muuuuulti! ma asteptam...
Răspuns la discuția SNG 2011
Am sunat astazi la SNG si mi-au spus ca in apx 2 zile se vor afisa toate informatiile pe site-ul lor. Nici eu nu am gasit acele anexe...mi-e rau de cata materie avem...avand in vedere ca este un examen pentru grefieri...
Răspuns la discuția SNG 2011
Ce bine ar fi sa fie pe 4 septembrie! Astept acest examen cu sufletul la gura...Si eu invat din bibiografia din 2011, cred ca aceasta va fi valabila si la SNG. Cum merge cu invatatul?:D
Răspuns la discuția SNG 2011
Răspuns la discuția SNG 2011
Salutare! Eu ma bazez foarte mult pe acest examen si il astept de multa vreme...ca si multi altii de fapt...stiu ca posturile scoase la Curtile de Apel sunt pentru studii medii iar cele cu studii superioare sunt pastrate special pentru absolventii de la SNG. Asa cum se mentiona mai sus...in Romania totul e po;)sibil...Multa bafta!;);)
Multumesc! Inca o chestiune: examenul se va da din noile coduri, asa-i?...:stunned:
Stiti cumva cam in ce perioada a anului 2011 se va da examen din nou la SNG? Mie mi-e groaza sa ma sun si vreau sa dau odata examenul asta!!!!!!!!!!!!#-o