avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 236 soluții astăzi
Forum Activitate carstea_nicoleta

Activitate carstea_nicoleta

Buna ziua. As dori sa stiu daca s-au publicat normele legii privind acordarea voucherelor de vacanta pentru anul 2015? Multumesc. O zi buna
Buna ziua. As dori sa rezilier un contract de telefonie mobila si as dori sa stiu daca este legala perceperarea taxei de inchidere. Daca da as dori sa stiu temeiul legal. Portarea nr este echivalent cu rezilierea contractului?????
Multumesc
Răspuns la discuția Reziliere telefonie mobila
dar e normal sa fiu penalizata?
Buna ziua. As dori sa rezilier un contract de telefonie mobila si as dori sa stiu daca este legala perceperarea taxei de inchidere. Daca da as dori sa stiu temeiul legal. Portarea nr este echivalent cu rezilierea contractului?????
Multumesc
Discuție Buna seara!
Buna seara. Sunt vaduva, sotul a murit acum 15 ani , am 2 copii si as dori sa fac succesiunea dupa sot. Vreau sa fac succesiunea fara a acordul copiilor. Va multumesc.
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
Buna seara! Ma numesc Nicoleta si am o fetita de 11 luni.As dori sa stiu daca la recalcularea indemnizatiei se iau in calcul ore suplimentare, prime, stimulente etc care sunt supuse impozitarii.
Va multumesc.
Buna ziua. Am auzit la televizor o stire ca s-ar fi anulat legea cu 85%.
Este adevarat? Multumesc.
carstea_nicoleta a scris:

Buna ziua. Ma numesc Nicoleta si am o fetita de 9 luni. Vreau sa stiu daca noua lege care intra in vigoare la 1 ianuarie 2009 se acorda retroactiv. Va multumesc
elis a scris:

Cererea pentru optarea primirii unei indemnizatii in cuantum de 85% din media veniturilor realizate se va putea depune dupa intrarea in vigoare a noilor reglementari.



Buna seara. Si cand intra in vigoare noile reglementari? Multumesc
Buna ziua. Ma numesc Nicoleta. Pana cand trebuie sa depunem cererea pt optarea a 85% din venituri( brute sau nete)?Se iau in calcul orele suplimentare, tichete cadou, etc. Unde trebuie sa depunem dosarul? Va multumesc.