avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate ANIANA

Activitate ANIANA

Intr-un dosar cu daune auto primul raport de expertizqa a constatat ca s-a produs accidentul si a constatat un prejudiciu.Instanta, din oficiu a dispus efectuarea unui al doilea raport de expertiza intrucat la obiectiunile primului raport de expertiza formulaye de partea adversa expersutul nu a raspuns corect(nu a adus lamuriri suplimenare mai mult ca in raport)
Ce pot sa fac?Legea nu mentioneaza o astfel de ipoteza, iar in practica nu am mai intalnit
Multumesc!
Buna ziua, pot fi cenzor untr-o SC daca am pensie anticipata?
Răspuns la discuția Analize medicale gratuite
Ma refer la frate, sora, parinti, copi., insa nu gasesc cadrul legal pentru aceasta.M a puteti ajuta cu legea?
Buna ziua
Sunt angajata la un spital de stat.
Rudele mele de gradul I au gratuitate la asistenta si servicii medicale
Va rog frumos sa-mi argumentati si cadrul legal .


Va multumesc!
Răspuns la discuția dreptul la preaviz
va multumesc
Răspuns la discuția dreptul la preaviz
Va multumesc.
Dar totusi, ma puteti ajuta cu cadrul legal, sunt convinsa ca seful meu imi va cere sa-i demonstrez cu lega.
Conform lg 53/2003 - incetarea contractului de munca cu acordul partilor mai se poate obliga salariatul la preaviz?
Va multumesc!
Care este cadrul legal de casare a medicamentelor in spitale?Prejudiciul cine il suporta?Comisia din cine se formeaza?
Sunt proaspat avocat stagiar in Baroul Dolj, insa nu am maestru.Oare ma poate ajuta si pe mine cineva?As dorii si colaborare .........s
Discuție despre oficii
Imi poate spune si mie cineva din Baroul Dolj cam cate oficii se dau pe luna pentru avocati stagiari?Si la cat timp se primesc banii?