avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Activitate iga

Activitate iga

hotararea din recurs nu se comunica. am fost la tribunal ,am stat 3ore la coada si am cerut investirea cu titlu executoriu si legalizarea hotararilor din fond si recurs.la o saptamana am fost si le-am luat. ''NOI,PRESEDINTELE ROMANIEI''.....cu hartiile-n mana si cu un tupeu fantasticB-) ma prezint la sediul firmei sa -mi dea banii...dar ei au spus ca trebuie sa mai astept vreo 2-3luni si ca daca dau drumul la executare oricum vor face contestatie,si voi vedea banii in cel putin 6luni:O. simteam ca ma ia toti draciiX-( ,am fost la executor, si surpriza:( ei vor deschide procedura dar trebuie acordul tribunalului ,si iar termene cel putin 3luni:stunned: asta este,am asteptat 18luni..... intrebare; CERERE DE INSOLVENTA ? am de luat 14500ron.p.s- avocata din fond 1500ron si cea din recurs 2000ron si am impresia ca mai am nevoie de un avocat.:sorry:
a fost o singura persoana care era proprietara coloanei dar in momentul cand ceilalti si-au bagat gaz, automoat au devenit coproprietari ai coloanei. cei de la distrigaz mi-au dat un tabel pe care scrie;"TABEL CU INVESTITORII COLOANEI PENTRU SEPARAREA CONSUMULUI DE GAZE NATURALE"....platind persoanei care a montat coloana ceilalti nu au deveni investitori? iar la sfarsitul tabelului scrie:"DECLAR PE PROPRIE RASPUNDERE CA AM DEPUS ACORDUL "TUTUROR"#-o INVESTITORILOR.........IN CAZUL IN CARE APARE O NOTIFICARE DIN PARTEA INVESTITORILOR......SUNT DE ACORD SA MI SE SISTEZE FURNIZAREA GAZELOR,X-(PANA LA REZOLVAREA RECLAMATIEI.la cata nebunie au in cap pensionarii din blocul meu parca vad ca bag gazele si dupa 2-3zile raman fara.:stunned: ce sa fac?
am fost la primarie sa le spun celor de acola cum sta straba. au spus ca se cunoaste treaba si ca locatarii din acest bloc sunt niste pensionari nebuni, se mirau si ei de ce nu vor sa-mi dea acordul,avand in vedere ca din, partea A.F.I. il am ,.NU MAI STIU CE SA FAC.:(
pe data de 22.04.2010 sa respins recursul inaintat de firma la care am lucrat..astept hotararea .AM CASTIGAT SI FONDUL SI RECURSUL. VA MULTUMESC PENTRU AJUTOR.
chiar astazi am fost la locatarul de la parter care se afla pe tronsonul meu si mia spus ca fara acordul presedintelui nu semneaza ,am vorbit cu persoana care a montat teava si care este proprietara acesteia ,si de la care ceilalti a luat acordul si a cerut 150euro,am fost de acord dar trebuie semnaturile celorlalti proprietari si daca nu vor......cat despre coloana veche exista si acum numai ca cei din asociatie nu au mai vrut sa plateasca si au venit cei de la gaze si au luat contorul.de mentionat ca mama era singurul consumator la aceea data,platind intretinerea la zi.cred ca este vorba de un abuz din partea asociatiei. si vizavi de ocupare abuziva,pot aplica in favoarea mea UZUCAPIUNEA.art.930 c.c
chirias la stat; incalzirea in iarna asta ,facinduse electric la mine ,am platit 3500ron,am reusit sa fac rost de bani pentru racord gaze dar asociatia care este formata din 14ap.(bloc vechi,1ap.=150mp)nu sunt de acord.de mentionat ca pana in anul 2005 am avut gaze dar au trecut la coloana separata si am ramas fara gaze ca pe mama nu au instiintato ,si nici nu aveam bani atunci.de mentionat ca locuim la mansarda blocului(12mp pe contract si 24mp ocupati abuziv ,uscatoria blocului,intrarea fiind separata).am si eu 2intrebari-1cum as putea sa iau acordul de la ei in ciuda faptului ca nu sunt de acord.2-cum as putea sa sa trec uscatoria pe contractul meu avand in considerare ca de 35ani ei nu au participat la cheltuielile reparatiei acesteia,cu nimic. astept orice ajutor....
in aceasi situatie afost si un coleg de al meu ;totul depinde de ancheta care urmeaza,cat dureaza... ceea ce ai facut tu este infractiune . dovada ai luato fara termen datorita faptei si afost valabila pana la ora 24 azilei respective,urmeaza ancheta si totul depinde de procuror,dansul poate sa-ti prelungeasca dovada doar pana la terminarea procesului,cand vei lua o amenda penala de 1000ron si 3luni pe bara.... descurcate ca ti-ai facuto cu mana ta.bafta
Discuție PLATA CONCEDIU
am o nelamurire; :(-plec in concediu de odihna,mi se da o anumita suma de bani, e normal ca aceasta suma sa fie retinuta din salariile urmatoare?.sau mai bine spus,concediul de odihna este platit sau nu:">.MULTUMESC!
Răspuns la discuția vor sa vanda firma.
dar firma sorei va prelua doar ACTIVUL. cum mai recuperez datoria daca nu mai am de unde?
am dat in judecata firma la care am lucrat 2ani pentru neplata salariilor,am ajuns la al 2lea termen si din partea lor nu se prezinta nimeni=D>. din zvonuri de la colegii care au ramas in fima respectiva,am aflat ca vor sa vanda firma,mai precis sorei patronului. in ce masura ma poate afecta pe mine aceasta masura?