avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Activitate stelutamonica

Activitate stelutamonica

Răspuns la discuția Declaratii asociatie proprietari
Multumesc frumos pentru raspuns
Răspuns la discuția Declaratii asociatie proprietari
multumesc!
Răspuns la discuția Declaratii asociatie proprietari
gratis=D>
Buna ziua,

Am urmatoarea intrebare:la o asociatie de proprietari daca nu are femeie de serviciu ca fiecare isi face curatenie in dreptul sau iar administratorul si presedintele nu au contracte sau conventii incheiate, trebuie sa depuna ceva la finante?
Multumesc,
Steluta
Multumesc,
Asa mi-au spus si cei de la asigurari, dar mai voiam o confirmare.Deci ma inarmez cu calm si luni ma infiintez la service.
O zi buna sa aveti
Buna ziua,

Am urmatoarea problema: am avut un accident, am dus masina la un service agreat de asigurator, asteptand acceptul de plata.Am primit dauna totala, am facut cererea de despagubire si acum astept banii.Am sunat la service pentru a merge sa-mi ridic masina ca nu o mai repar la dumnealor si ma pun sa achit 2% din valoarea devizului.Am discutat la asigurari si mi-au spus sa nu au voie sa-mi ceara acest lucru.Cum ma sfatuiti sa procedez?Mentionez ca nu am semnat nici o hartie cu service-ul.
Multumesc
Răspuns la discuția Accident auto cu dauna totala
va rog frumos, poate cineva sa-mi raspunda la emailul de mai sus?
Multumesc,
Steluta Petreanu
Buna ziua,

In data de 11.10.2013 mergand pe un drum cu prioritate in cartier, am fost lovita in intersectie in usa mea si in stalp de o masina a carei soferita nu mi-a acordat prioritate.Ea venind cu viteza, m-a intors in intersectie(eu am de inlocuit usa si stalpul dar a ei pana la jumatate, ma refer la partea din fata este varza).Pentru ca are CASCO,ea o repara ,primind deja acceptul de la Groupama.Eu, vorba aceea si... si cu banii luati, stau cu ea in service neprimind acceptul pe motiv ca masina este veche(din 1998),este neinscrisa inca in tara(pe 30 sept o cumparasem),reparatia ar face cam 80% din valoarea masinii estimata de ei pe piata si eu e posibil sa fi aranjat accidentul!!!Astfel ca dosarul meu de dauna este la comisia antifrauda la Bucuresti la Asirom, unde ancheta dureaza maxim 90 zile.Din ce am mai citit, exista riscul sa nu primesc cine stie ce bani si sa fiu nevoita sa scot din buzunar pt reparatia ei, ceea ce nu mi se pare corect.Ce pot sa fac in acest caz?Ma pot adresa unui forum superior?La Bucuresti cand am sunat mi s-a spus sa nu mai insist(eu incercand sa vad starea dosarului), ca poate ii supar!!!Nu mai spun ca e posibil sa am nevoie de consiliere psihologica, deoarece mai am si acum cosmaruri noaptea si intru cu teama in intersectii,avand senzatia ca imi vine o umbra neagra(culoarea masinii) din partea stanga.Daca m-ati putea ajuta cu un sfat, o parere....
Multumesc anticipat,
Steluta Petreanu
Buna ziua,

Explicati-mi va rog cum ma afecteaza pe mine acest tva: eu nu aplic acest sistem dar in jurnalul de cumparari am facut o rubrica separata pentru furnizorii care au tva la incasare.Ce fac eu mai departe?am citi ptin exemplele celor de la finante dar nu am inteles mare lucru si mai e un pic pana pe 25 februarie.
Multumesc,
Steluta
Multumesc pentru raspuns, dar nu ma lamureste pe deplin: are permisul suspendat pe perioada nedeterminata si ne-ar interesa daca poate lua o dovada provizorie de la procuror.Tocmai acest lucru nu reusim: nici macar sa intre in audienta pentru a-si expune problema.Avem o cerere facuta si atat.Sotul merge in fiecare zi sa se intereseze, in fiecare zi primeste alt raspuns.
Imi pare rau sa o spun, dar ce se intampla ma face sa spun doar atat: traim in Romania...