avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate marcu99

Activitate marcu99

ce venituri se i-au in calcul la stabilirea indemnizatiei de concediu medical pentru ingrijirea copilului bolnav in varsta de pana la 7 ani, daca acest concediu a intervenit imediat dupa concediul de ingrijire copil in varsta de pana la 2 ani, deci nu am acea perioada de o luna(22 zile) lucrata anterior.
Discuție impozit arenda
Am primit de la ANAF instiintare pentru a depune declaratia D200 si a plati impozitul pe venitul obtinut din arenda in anul 2010. Find somer din anul 2009 nu am depus nicio declaratie de venit si nici nu am stiut ca se plateste acest impozit iar terenul l-am vandut in ianuarie 2010.
Va rog sa-mi spuneti din ce an se plateste acest impozit, daca lucram singur pamantul si foloseam produsele pentru autoconsum ce impozit mai plateam, cum pot depune acum declaratia pentru anul 2010 si daca trebuie sa ma astept si la penalizari ?
Va multumesc!
Va rog mult daca poate sa ma ajute cineva care a mai trecut prin asta, ce date trebuie sa declar pentru recalcularea alcolemiei, care sunt sansele ca aceasta sa iasa sub limita legala si daca ati apelat la un avocat care v-a sfatuit ce sa declarati astfel incat rezultatul sa fie in favoarea dvs. ?