avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 420 soluții astăzi
Forum Activitate Monica Bogdan

Activitate Monica Bogdan

Discuție executare?
Se poate efectua executarea silita daca ramburesez mai putin decat vrea banca ? Nu mai am venituri, plec din tara sa imi caut de munca sa castig. Ce se mai poate intampla? Care pasi vor urma? Va multumesc.
Buna ziua, am credit bancar, la care s-ar putea sa ajung la o restanta de 90 zile sau sa o depasesc. Creditul nu are gaj. Cum se face, sau care sunt pasii , sau daca banca ma poate executa silit. Imi puteti spune pasii??? La credit nu mai am posibilitatea de plata a ratei intregi si depun cam la 2 luni o suma ce nu acopera rata in totalitate, dar depun cate ceva. Ce se poate intampla? Va multumesc pentru timpul acordat.
Discuție mijloc fix?
Am cumparat un SHOE DISPENSER cu moneda, (este dispozitiv cu moneda ce incalti papuci de unica folosinta) ce depaseste ca valoare de achizitie 1800 ron. Cum il incadrez in contabilitate? Mijloc fix? ce grupa si in cat timp il amortizez?
Va multumesc,:(
Buna seara, exista posibilitatea accesarii unui credit, a carui garantie sa conste partial in activele achizitionate,partial, in stocul de marfa, ambele necesare dezvoltarii activitatii curente??? Daca da, putina indrumare se poate? Astept raspuns si pe adresa monica.bogdan@rdslink.ro
Buna ziua,am o intrebare: Exista un regim vamal in ceea ce priveste circulatia marfurilor (export-import) intre Romania si Republica Moldova? Daca da, cum pot sa intru in posesia lui? Multumesc,
Precizez ca nu am inca nici o restanta, numai mici intarzieri de cateva zile, dar nu restante. multumesc,
Buna ziua, am inteles ca bancile au produse de esalonare credite de consum persoane fizice. Am fost si am intrebat si eu pe la banci, dar unele mi-au spus ca nu au asemenea produse. Intrebarea mea este, daca se poate sa imi raspundeti, daca urmatoarele banci pot face reesalonarea unor credite de consum si mai ales daca pot da si o perioada de gratie de 3 luni:
Imi cer scuze, efectiv din neatentie am scris niste banci. De fapt esenta intrebarii ar fi: toate bancile au produse de rescadentare si de perioada de gratie? va multumesc mult.
Discuție Succesiune
Buna ziua, am cateva intrebari referitoare la succesiune: mama mea a decedat in urma cu 2 luni, sunt singurul copil. Tatal meu este paralizat, inconstient, mananca cu ajutorul unei sonde. Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru succesiune? Ce fac in cazul tatalui meu? Va rog ajutor pentru indrumarea mea in aceasta problema, si daca se poate si ce taxe trebuie achitate. Va multumesc.
Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu sistemul de tinere a contabilitatii pentru automate de manusi, papuci de unica folosinta din spitale? La acestea introduci moneda si clientul ia manusile sau papucii de unica folosinta cu care intra in spital. Dar contabilitatea de la automatele de cafea? Pot gasi cumva si o monografie in acest sens? Sunt incepatoare. Va multumesc
Răspuns la discuția autoutilitara.....tva?
Multumesc frumos!!!!