Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general mijloc fix?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

mijloc fix?

Am cumparat un SHOE DISPENSER cu moneda, (este dispozitiv cu moneda ce incalti papuci de unica folosinta) ce depaseste ca valoare de achizitie 1800 ron. Cum il incadrez in contabilitate? Mijloc fix? ce grupa si in cat timp il amortizez?
Va multumesc,:(
pai daca sunteti contabil stiti ca mijlocul fix este bunul a carui valoare este de 1800 ron fara tva
Este vorba de un automat la care introduci moneda si primesti o pereche de papuci de unica folosinta?
Daca da, verificati cod de clasificare 2.1.23.4 automate si semiautomate comerciale, termen de amortizare 5-9 ani.
Va rog sa verificati inainte de a inregistra in contabilitatea dvs.
p.s. valoare de intrare fara tva >1800 ron .
O zi buna!