avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 711 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Comert exterior, import-export
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Comert exterior, import-export

Buna ziua,am o intrebare: Exista un regim vamal in ceea ce priveste circulatia marfurilor (export-import) intre Romania si Republica Moldova? Daca da, cum pot sa intru in posesia lui? Multumesc,
Ultima modificare: Miercuri, 16 Decembrie 2009
Monica Bogdan, Contabil
Cel mai recent răspuns: ContSters77883 , utilizator 10:26, 27 Decembrie 2009
Trebuie sa fie regimul vamal pentru comertul exterior in afara Comunitatii Europene (extracomunitara).
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Import export extracomunitar hope2011 hope2011 Buna ziua, Am urmatoarea situatie: firma din Romania importa bunuri de la un partener dintr-o tara extracomunitara si le exporta catre alt partener din ... (vezi toată discuția)
Tva extracomunitar stegeran stegeran Buna ziua. Am o problema si cautand pe forum nu m-am lamurit. Firma din Romania platitoare de TVA realizeaza un prototip pentru un produs pentru un client din ... (vezi toată discuția)
Conditii obligatorii pt a fi importator s_chance s_chance Buna ziua, doresc sa imi deschid o mica afacere cu produse aduse din Republica Moldova si m-am gandit sa vb cu un importator de la noi, sa iau marfa de la el, ... (vezi toată discuția)