avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate Ciupuliga79

Activitate Ciupuliga79

Răspuns la discuția intrebare despre alcoolemie
Parerea mea e sa isi ia repede un avocat bun pana ce nu ajunge dosarul la procuror ca sa poata face ceva ori o recalculare ca daca ajungi deja in instanta ii cam greu si cu avocat sa obtii o amnda administrativa care ii singura care il scoate de sub urmarire penala
Răspuns la discuția alcoolemie
ok daca procurorul nu face recurs si primesc administrativa atunci cam in cat timp pot sa imi primesc permisul ca deja am 5 luni de cand stau pe bara si sunt cam disperat. Merci
Răspuns la discuția intrebare despre alcoolemie
salut! Ii clar ca in sange ii va iesi dublu si deja ii caz penal ca limita legala ii 0,8 acelasi lucru mi s-a intamplat si mie si eu am avut 0,62
Discuție alcoolemie
Salut! Daca judecatorul imi da amenda administrativa , procurorul de caz care mi-a propus 1 an cu suspendare ii obligat sa conteste decizia judecatorului sau poate sa o accepte? Sunt curios de acest raspuns. Va multumesc
Discuție alcoolemie
buna am fost depistat cu o alcoolemie de peste 1.1 in sange si acum mi s-a intocmit dosar penal dar inca nu am ajuns in instanta si au trecut deja cele trei luni mai pot sa fac o cerere de recalculare si care ar fi sansele sa scap fara dosar penal si sa imi primesc permisul ca este painea mea. Va rog astept raspuns???????