avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate catyc_cris

Activitate catyc_cris

Răspuns la discuția dezbatere mostenire
Asta si vreau sa clarificam toata situatia, pentru ca pe vremuri nu se practica astfel de proceduri, chiar unele terenuri sunt dar nici macar in registru agricol nu este
Parintii mei au decedat, tata in anul 2005 si mama in anul 2019. Tata are 4 surori in viata., iar noi suntem 4 frati.
Noi am locuit impreuna cu bunicii, fiind doua curti cu doua case: una in care am locuit noi si una unde au locuit bunicii. Terenul apartine bunicii dupa tata. Parintii mei au ingrijit de batrani, au suportat toate cheltuielile de inmormantare, parastase, impozite. In registrul agricol este trecut pe numele tatalui meu casa unde am locuit, insa terenul arabil care il detinem este pe numele bunicii. Cum se procedeaza in acest caz?

De asemenea pe numele bunicii mai sunt detinute mai multe terenuri intravilan, fanete, paduri, cum se procedeaza cu ele daca unele dintre ele le folosim noi dar fara acte?
Precizez ca nu este nici un testament, act de proprietate.
Ce costuri notariale ar implica tot procesul?
Răspuns la discuția legat de incadrarea in IMM

In anul 2010 am avut 8 angajati si o cifra de afaceri de pana la 2 milioane de euro
In anul 2011 am avut 11 angajati si o cifra de afaceri de pana la 2 milioane de euro
Va rog sa ma lamuriti cu privire la incadrarea unei firme conform legii 346/2204 pentru acesti ani.