avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 468 soluții astăzi
Forum Activitate planoristul

Activitate planoristul

Aveți dreptate !!! Mulțumesc!

villiy a scris:

Mentalitatea romaneasca cu "rade lumea"!
Din contra, sa spuna "lumii" ca sta in mod egal la ambii copii. Ca asa cum mostenesc egal, au si obligatii egale.

Cu respect !
Mama mea stă cu o soră a mea care vorbește foarte urât cu ea folosind un limbaj licențios ,o amenință și mai recent ia ridicat și pensia amenințând-o de câteva luni că va face lucrul acesta , dar acum a trecut la fapte.. Nu pot să o iau la mine că având vârsta de 85 de ani zice că râde lumea dacă se plimbă când la unul cnd la altul. Unde să apelez că să-i pună în vedere că nu are voie să țipe la mama să înjure să amenințe că o scoate în drum.
Mulțumesc!
Copii pot fi întrerupți de la școală fără un motiv întemeiat? Învoire, îmbolnăvire sau motive personale invocate de unul din părinți?
Dacă nu de ce este pasibil acel părinte care întrerupe fără motiv activitatea școlară a copilului său.
Mulțumesc !
Cel mare , este la facultate anul 3 dar soția spune că este în depresie...cei mici au 11 ani respectiv 7 ani . Băiat și fată.
Am înțeles că poliția nu are competențe dar nu poate să-mi înregistreze o declarație?
Până ajung în instanță ea poate să-și consolideze diverse probe .
Menționez că nu am fost violent.
Am venit de la servici și familia compusă din soție și 3 copii nu am mai găsit-o acasă.
Am sunat la 112 de unde ma îndrumat la postul de poliție local.
Cei de la poliție nu me-au primit nici o plângere sau declarație pe motiv că nu se bagă.
Băiatul cel mare suferă de probleme psihice 21 de ani are iar soția ( ulterior am aflat) mea spus că a închiriat o garsonieră în Iași tocmai pentru a merge cu băiatul la psihiatru ,sau psiholog.
La rugămintea mea de a mă lăsa să-mi văd copii am fost refuzat.
Ce aș putea face în cazul în care nu pot vedea încontinuare copii?
Să depun plângere la poliție? Poliția spune că nu se bagă dar dacă nu sunt înregistrat cu declarație sau plângere nu pot dovedi că e-am căutat.
Răspuns la discuția Custodie minor
Mulțumesc frumos !
Răspuns la discuția Custodie minor
De văzut nu ca îmi este frică să merg la el și de vorbit am vorbit de 3 ori dar era învățat ( se auzea cum îi șoptea la ureche) să spună ca vrea la tata că îl lasă să facă ce vrea el fără să îl certe ....că a spart 2 telefoane și tati a zis că nu e nimic că îi cumpără tati altul. Îl lasă și nesupravegheat că de vreo două ori nu știa unde este și la găsit la o distanța de casă de cca 500 de metri de casă.
Răspuns la discuția Custodie minor
Am depus plângere la poliție , și la asistența socială.
După 2-3 zile când mea zis că nu mai vrea să mi-l dea.
Poliția a zis că o să-l avertizeze ca să mi-l aducă înapoi.
Discuție Custodie minor
Am câștigat minorul în vârstă de 6 ani prin hotărâre judecătorească.
Am respectat hotărârea judecătorească încredințând minorul tatălui de duă ori pe lună în wekend.
Acum 5 luni la luat într-o vineri și a refuzat să îl mai aducă înapoi chiar vrea să îl mute la altă școală.
Ce este de făcut?
El zice că mă dă iar în judecată .
Noi ne-am judecat deja doi ani până am obținut copilul.
Vă mulțumesc !