avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Activitate and.gigi

Activitate and.gigi

fratelui meu i s-a luat permisul pe 04 aprilie 2011 pt alcoolemie 0.82 cred la echilotest, in urma acestuia i s-au recoltat probe de sange in vederea stabilirii alcoolemiei, dar surpriza politia din corabia ne spun ca nu au sosit nici astazi 01.08.2011(precizez ca permisul il are suspendat pe perioada nedeterminata), si avocatei lui ii spun acelasi lucru "analizele nu au sosit". Este normal? ce putem face? cat trebuie sa mai asteptam?
Va multumesc
precizez ca in procesul pe care i l-a dat fratelui meu nu este scris decat alcoolemia care este de 0,85 la mie
buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati.
Fratele meu a fost prins conducand masina sub influenta alcoolului, banuiesc ca avea alcolemia destul de mare. S-a ales cu un dosar penal ce se poate intampla? mentionez ca nu a avut loc niciun accident. s-au mai bine zis ce risca si ce se poate face?
in instanta nu stiu daca mai pot actiona, am inteles de la fosta avocata a acestei firme ca ar fi in insolventa si ca nu mai am cu cine ma judeca
probabil ca da ,decizia sa fi fost facuta cu data de 31.12.2006, in cazul asta ce este de facut?
buna, am si eu o problema: in data de 15.07.2005 mi s-a facut carte de munca dar aceasta a fost incheiata cu data de 31.12.2006, dar am lucrat pana in august 2007, ce se poate face in acest caz pentru recuperarea acestor luni, specific ca firma este in faliment, vechimea nu ar fi o problema dar cei de la sanatate s-au trezit sa ma puna pe mine sa platesc aceasta perioada, ce nu figureaza in cartea de munca.
Astept raspuns. Va multumesc
Răspuns la discuția facturare tva
deci sa inteleg ca nu este obligatoriu tva-ul la chirii?
Discuție facturare tva
firma platitoare de tva cu activitate: inchirieri si subinchirieri bunuri imobiliare, la emiterea facturii ce include atat chiria cat si utilitatile este obligatoriu facturarea tva-ului la chirie?
va multumesc mult,dar testul de paternitate poate sa-l faca oricand fara acordul mamei?
varul meu are o problema:
a trait in concubina cu o fata despartita de sot dar nu divortati,in urma acestei relatii s-a nascut o fetita care pe certificatul de nastere poarta numele fostului ei sot(dupa nasterea copilului a divortat).acum a plecat in spania lasand copilul de 1 an si ceva in grija parintilor ei,dar varul meu ar vrea sa recunoasca copilul si sa i se acorde incredintarea acestuia ce poata sa faca in acest aspect?