Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Termen sosire analize alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Termen sosire analize alcoolemie

fratelui meu i s-a luat permisul pe 04 aprilie 2011 pt alcoolemie 0.82 cred la echilotest, in urma acestuia i s-au recoltat probe de sange in vederea stabilirii alcoolemiei, dar surpriza politia din corabia ne spun ca nu au sosit nici astazi 01.08.2011(precizez ca permisul il are suspendat pe perioada nedeterminata), si avocatei lui ii spun acelasi lucru "analizele nu au sosit". Este normal? ce putem face? cat trebuie sa mai asteptam?
Va multumesc
cel mai probabil nu au avut bani sa plateasca analizele si de aceea nu le au. Mergeti la IML si platiti dvs costul analizelor iar IML va comunica rezultatul catre politie.

desi nu cred ca va avantajeaza - daca iese peste 0,8 veti primi o condamnare si permisul va fi anulat pentru 1 an de zile