avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate hellen1007

Activitate hellen1007

Sunt angajat la actualul loc de munca din iunie 2009.Am mai lucrat anterior din august 2006 pana in septembrie 2008, cand a incetat CIM prin demisie.In perioada octombrie 2008-iunie 2009 nu am lucrat nicaieri. Firma la care lucrez este inca in faza de organizare, structura de personal inca nu este definitiva (pe contractul meu de munca scrie doar sef birou) si toate contractele de munca sunt incheiate pe o alta firma a fiului managerului.
Vreau sa plec de la acest job solicitand angajatorului concedierea potrivit Art. 65(1).
In cazul in care se va intampla acest lucru voi putea beneficia de indemnizatie de somaj? Este cumva ilegal ca apoi angajatorul sa incheie CIM pentru acelasi post? Daca s-ar schimba denumirea postului ar putea fi angajat altcineva ? Va multumesc anticipat si va rog sa ma ajutati cat mai repede cu un raspuns!
Răspuns la discuția fise post
Karmin a scris:

Rugaminte: daca ma poate ajuta cineva cu fisa post pentru economist si pentru tehnician service as fi recunoscatoare.
Multumiri anticipate ;)
cirmos79@yahoo.com


Mare rugaminte: daca ma poate ajuta cineva cu fisa post pentru adminstrator camin batrani.
multumesc anticipat